© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ogrzewanie domu gazem ze zbiornika

Ogrzewanie domu gazem ze zbiornika
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Zainteresowanie ogrzewaniem gazowym jest dzisiaj coraz większe. To przede wszystkim duża wygoda, ponieważ nowoczesne kotły gazowe są bezobsługowe, a ponadto nie przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, jako że spalanie gazu jest czyste. Aby móc korzystać z zalet ogrzewania gazowego, nie trzeba jednak wcale podłączać się do sieci gazowniczej, co czasami nie jest też możliwe. W tym celu można zastosować zbiornik na LPG.

Nowoczesne kotły gazowe mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym, czyli tym doprowadzanym do budynku z gazociągu, jak i propanem, czyli LPG. Wtedy, gdy sieć gazownicza nie jest doprowadzona, zbiornik LPG to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Dzisiaj można zarówno zakupić go na własność, jak i również wydzierżawić od firmy dostarczającej gaz.

Zbiorniki na gaz płynny, LPG, który ma być wykorzystany do ogrzewania budynku, najczęściej mają pojemność 2700 litrów. Mogą być ustawione na posesji naziemnie lub częściowo wkopane w ziemię. Trzeba przy tym pamiętać o zachowaniu minimalnych odległości pomiędzy zbiornikiem a budynkami. Dla zbiorników naziemnych to minimum 3 metry, natomiast dla zbiorników wkopanych w grunt to 1,5 metra.

Jak już wspomnieliśmy, zbiornik na gaz może być zarówno zakupiony, jak i wydzierżawiony. W pierwszym przypadku o dostawę gazu trzeba zatroszczyć się samodzielnie, z kolei przy dzierżawie podpisujemy umowę z dostawcą i mamy możliwość wyboru jednego z kilku planów rozliczeń, na przykład za faktycznie zużyty, a nie za dostarczony gaz, czy też umowy ze stałą ceną na cały rok.

Chociaż obecnie cena gazu LPG oraz gazu ziemnego nie jest niska i nic nie zapowiada obniżek cen, to zainteresowanie ogrzewaniem gazowym nie maleje. Gdy doceniasz komfort, w takim przypadku warto pomyśleć o takiej inwestycji – to przyszłościowy wybór, także dla środowiska naturalnego.

Warto wobec tego zapoznać się z różnymi ofertami dostawców, aby wybrać taką propozycję, która będzie najbardziej opłacalna zarówno pod kątem kosztów, jak i obsługi. Dzięki temu ogrzewanie gazowe będzie nie tylko wygodne, ale również tańsze.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry