© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Hale stalowe dla rolnictwa

 |  Redakcja  |  Budownictwo

Hale stalowe wykorzystywane są nie tylko w przemyśle, ale również w rolnictwie. Pełnią tutaj ogromną rolę – mogą służyć zarówno składowaniu płodów rolnych, jak i z powodzeniem staną się budynkiem inwentarskim. Każdy obiekt można dostosować do indywidualnych potrzeb rolników, którzy najlepiej wiedzą, jakie będzie przeznaczenie ich hali.

Czym jest hala stalowa?
Hala stalowa jest to budowla parterowa, charakteryzująca się dużą rozpiętością konstrukcyjną oraz brakiem przegród, czyli ścian działowych. Może mieć jedną bądź wiele naw. Stal, z których jest wykonana, odznacza się wytrzymałością i stabilnością – dodaje nasz ekspert z firmy Profix. Do kluczowych zalet hal stalowych zaliczają się niski koszt budowy oraz krótki czas wykonania.

Hale stalowe w rolnictwie
Hale stalowe wykorzystywane w rolnictwie muszą spełniać najwyższe normy jakości. Dzisiejsze hale różnią się od tych wykonywanych 10 czy 20 lat temu, głównie z powodu swojej innowacyjności. Konstrukcje muszą być bezpieczne i komfortowe dla hodowli zwierząt. Co ważne, hale różnią się w zależności od tego, jakie zwierzęta mają w nich przebywać. Najważniejsze to oszacować, jak dużo zwierząt rolnik ma zamiar hodować oraz jakie to będą gatunki. Zwierzęta bowiem muszą mieć odpowiednie warunki do życia, uwzględniające właściwą wentylację, dobre oświetlenie oraz specjalne miejsce do ich karmienia. Ważne jest zabezpieczenie konstrukcji przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także wyposażenie ją w żaluzje czy siatki, które w razie potrzeby można odsłaniać.

W jaki sposób znaleźć rzetelnego wykonawcę?
Na rynku działa wiele firm zajmujących się wykonywaniem wiat stalowych. Firma, którą zdecydujemy się wybrać, powinna cechować się najwyższym standardem usług, możliwością realizacji indywidualnych projektów oraz profesjonalizmem działania. Szukając wykonawcy warto sprawdzić ofertę firmy Profix, która zajmuje się nie tylko realizacją hal dla rolnictwa, ale również hal produkcyjnych, magazynowych czy logistycznych.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry