© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak sterować domem z jednego miejsca?

 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Dzisiaj instalacje typu „inteligentny dom” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To już nie technologia przyszłości, ponieważ dostępna jest ona tu i teraz dla każdego z nas.

Systemy automatyki budynkowej wyróżniają się kompleksowym podejściem do zarządzania domami jednorodzinnymi i rozmaitymi instalacjami i urządzeniami znajdującym się wewnątrz i na zewnątrz nich. System „inteligentny budynek”, inaczej Building Management System (BMS), bazuje na różnych czujkach i detektorach, tworząc zintegrowany system, którym można sterować także z jednego miejsca – nawet przez internet, na przykład na komputerze, smartfonie czy tablecie.

Twój dom dopasowany do ciebie
Dzięki systemom „inteligentny dom” można sterować między innymi klimatyzacją, ogrzewaniem, wentylacją, oświetleniem i roletami, pomaga on również w uzyskaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przez sterowanie monitoringiem i alarmami, może symulować obecność domowników.

System ten może być dopasowany indywidualnie do potrzeb użytkownika, aby zapewnić mu najlepszy komfort, bezpieczeństwo oraz dodatkowo oszczędność. Może być on dowolnie spersonalizowany, ale również sterowany na odległość, co powoduje, że można doglądać dom nawet wtedy, gdy jest się poza nim, na przykład w pracy czy na wakacjach.

Jaki system „inteligentnego domu” wybrać?
Dzisiaj do dyspozycji jest szeroka gama systemów tego rodzaju, dlatego też warto zapoznać się z różnymi propozycjami. Systemy te można podzielić na dwa rodzaje – te wymagające montażu poprzez pociągnięcie odpowiedniej instalacji, a także te bezprzewodowe. Pierwsze z nich są bardziej niezawodne, ale z kolei najlepiej zaplanować je jeszcze przy projektowaniu budynku. Z kolei drugie najlepiej sprawdzają się w istniejących już obiektach.

Najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Firma Schneider Electric oferuje swoim klientom sprawdzony system KNX, który sprawdza się w domach jednorodzinnych. KNX to nowoczesny system wykorzystujący zaawansowane rozwiązania technologiczne dla uzyskania najlepszej efektywności. Więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie internetowej firmy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry