Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zarobki za granicą a kredyt w Polsce – czy to możliwe?

kredyt hipoteczny
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kredyt hipoteczny nie jest nową usługą finansową, jednak w dalszym ciągu wiąże się z wieloma pytaniami. Jednym z nich jest to, czy istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu, kiedy pracujemy za granicą. Jak się okazuje, nie jest to takie proste.

Na co patrzy bank?

Chcąc szybciej kupić wymarzone mieszkanie, wiele osób postanawia wyjechać do pracy za granicę. Zarobki w zachodnich krajach Unii są znacznie wyższe, aniżeli te, które za tę samą pracę można byłoby dostać w Polsce. Mimo to przez wysokie ceny nieruchomości i tak trudno o kupno domu za gotówkę. Idealnym rozwiązaniem wydaje się kredyt hipoteczny. Wnioski o kredyt składa wiele osób, ale tylko część z nich rzeczywiście uzyskuje środki. Jeżeli pracujemy za granicą, sprawa jest jeszcze trudniejsza. Jakie dokumenty są wymagane i jak uzyskać kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą?

Zanim dostaniemy kredyt, musimy spełnić szereg warunków. Po pierwsze musimy posiadać wkład własny. Bez tego nie mamy co składać wniosku, bo bank nie pomoże nam pokryć całej kwoty. Równie istotne jest nasze źródło dochodu, a właściwie to, jaką mamy umowę. I często jest to pierwsza przeszkoda. Bank najbardziej punktuje umowę o pracę, a o tę za granicą trudno a przede wszystkim dochody z zagranicy od kilku lat nie są honorowane przez banki z uwagi na wiążące je wytyczne komisji nadzoru finansowego. Większość osób pracujących poza Polską ma umowy związane z pracą tymczasową,  ale to tylko dodatkowa przeszkoda, bo już sam fakt posiadania dochodu z zagranicy uniemożliwia otrzymanie kredytu. Nie ma jednak co tracić nadziei, bo od takich przypadków są w końcu wyspecjalizowani doradcy z mbconsulting.pl

Wsparcie w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Każdy bank ma nieco inną politykę kredytową i akceptuje inne ryzyko. Informacji o tym, co dokładnie biorą, pod uwagę przy analizie wniosku kredytowego nie znajdziemy jednak w internecie, ponieważ jest to tajemnica przedsiębiorstwa. Nie znaczy to jednak, że kredytu nie dostaniemy w ogóle. Nie znając branży kredytowej, warto skierować się do doradcy kredytowego. Gdy jesteśmy zainteresowani zakupem nieruchomości na obszarze województwa pomorskiego, możemy skontaktować się np. z przedstawicielami mbconsulting.pl.

To grupa specjalistów doskonale znających branżę kredytową. Pomogą nam uzyskać kredyt, nawet kiedy spotkaliśmy się z kilkukrotną odmową banków. Spojrzą na nas przez pryzmat naszych rzeczywistych możliwości, a nie tego, co pokazują liczby. Pokażą nam znaleźć drogę do wykazania dochodu w taki sposób, aby bank mógł go uznać. Ważny będzie  też nasz wkład własny i zdolność do spłaty rat, ale już umowa o pracę lub trudności z BIK w przeszłości nie będą mieć znaczenia. O tym, że działania doradców są skuteczne, świadczy to, że wszystkie wnioski, jakie składają, są akceptowane i kończą przyznaniem kredytu.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z mbconsulting.pl