Dlaczego tak wielu ludzi nadal korzysta ze stacjonarnych kantorów?

03 styczeń 2018

Od kilku lat Polacy mogą korzystać z kantorów online. Platformy te umożliwiają wymianę walut po bardzo dobrym kursie, bez wychodzenia z domu. Jednak opcja ta nadal nie jest zbyt popularna wśród polskich internautów, którzy preferują kantory stacjonarne.

Wirtualny kantor – lepszy niż stacjonarny?

Już kilka minut zbierania informacji na temat wymian walut w sieci wystarczy, aby udowodnić, że kantor internetowy to szalenie opłacalna opcja. Większość platform takich jak Trejdoo.com pobiera minimalne prowizje od sprzedaży, dlatego są znacznie tańsze niż stacjonarne kantory. Jednak większość osób, szczególnie starszych, z dystansem podchodzi do kantorów online. Jest to dla nich zupełnie nieznana sfera, obawiają się o swoje pieniądze. Poza tym internauci boją się dodatkowych opłat, które mogą być ukryte w umowie zawieranej z platformą. Osobom nieobeznanym z tą tematyką trudno jest uwierzyć, że mogą kupować walutę tak tanio bez dodatkowych opłat.

Obawa przed wirtualnymi transakcjami

Największy odsetek klientów wybierających kantor internetowy to osoby, które regularnie dokonują transakcji na większe kwoty, np. spłacają kredyt w obcej walucie. Jednak ludzie korzystający z kantorów raz na jakiś czas, głównie przed wakacjami, preferują stacjonarną wymianę walut. Jest to spowodowane przede wszystkim niechęcią zapoznania się z zasadami działania kantoru online. Znacznie łatwiej jest wymienić pieniądz „na żywo”, nawet jeśli trzeba w tym celu wyjść z domu. W kantorze otrzymujemy realną gotówkę i nawet jeśli obawiamy się podrabianych banknotów, to wiemy, jak namierzyć osobę, która nam je wydała. Natomiast w sieci pieniądze mogą się po prostu „rozpłynąć”, a przynajmniej sporo osób w to wierzy. W rzeczywistości jednak kantory online są objęte szeregiem różnych regulacji, a wiarygodność każdego portalu można szybko sprawdzić w specjalnym rejestrze.

Do tej pory kantory stacjonarne, mimo konkurencji w sieci, mają się dobrze. Ludzie boją się transakcji online, nie mają ochoty zapoznawać się z regułami wymiany internetowej. Jednak mimo to opcja wirtualna z roku na rok staje się popularniejsza.

magazyn

Popularne

Wybrane

rotowanie opon

Czym jest rotowanie opon i po co się je stosuje?

22 wrzesień 2020
Plastic Tax

Nadchodzi Plastic Tax! Co jego wprowadzenie oznacza dla producentów opakowań i konsumentów?

22 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt