Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać idealne doniczki do kwiatków?

Doniczki do domu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Kwiaty w domu to często spotykany widok. Cieszą nasze oczy, dodają wnętrzom uroku, a dla wielu z nas są również pełnoprawnym zainteresowaniem, któremu poświęcamy się w wolnej chwili. Jak wybrać idealne doniczki do domowych roślin? Na co zwrócić uwagę?

  1. Donice do salonu i nie tylko - jak wybrać osłonki na kwiatki?
  2. Doniczki na małe i okazałe rośliny - na co zwrócić uwagę?
  3. Donice z tworzyw sztucznych i nie tylko - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Donice do salonu - Sklep z donicami plantdeco.pl

Donice do salonu i nie tylko - jak wybrać osłonki na kwiatki?

Kwiaty w domu to nie tylko kwestia estetyczna, ale często także nasze hobby. Rośliny potrafią znacząco odmienić każde wnętrze, a ich brak sprawia, że nie czujemy się całkiem jak w domu. Aby jednak miały one swoją rolę dekoracyjną - a także były w stanie rosnąć i się rozwijać - musimy zapewnić im odpowiednie warunki. Poza właściwie dobraną ziemią i regularnym nawodnieniem warto zwrócić uwagę także na doniczki, jakich używamy. Nie mogą być one zbyt małe ani zbyt płytkie, a w przypadku tych stojących na zewnątrz, także zbyt lekkie. Doniczki do domu czy doniczki do bonsai możemy za to dopasować do pozostałych elementów wystroju wnętrz, tak że ładnie wkomponują się w meble i inne sprzęty.

Doniczki bonsai - Sklep z donicami plantdeco.pl

Doniczki na małe i okazałe rośliny - na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne donice to nie tylko kwestia elegancji czy precyzji wykonania. Wybierając osłonki na kwiatki musimy uwzględnić także ich wielkość oraz to, czy roślina nadal się rozrasta. Duże donice do salonu czy sypialni, przeznaczone na bardzo duże gatunki muszą być odpowiednio wyważone, aby stały pewnie i nie groziły przewróceniem się, gdy na przykład zaczepimy o listki lub gałązki rośliny. Z kolei w przypadku małych kwiatków mamy nieco więcej swobody i możemy w pierwszej kolejności kierować się estetyką wybieranych osłonek.

Donice do salonu - Sklep z doniczkami plantdeco.pl

Donice z tworzyw sztucznych i nie tylko - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór produktów do kwiatów powinien być również podyktowany tym, gdzie dokładnie będziemy je trzymać. W przypadku roślin znajdujących się na zewnątrz warto wybrać doniczki na balkon lub taras z wytrzymałych, dość ciężkich materiałów, jak na przykład drewno czy beton. Będziemy mieć dzięki temu pewność, że wiatr nie przewróci i nie zniszczy naszych drogocennych ozdób. Z kolei do kwiatów trzymanych w domu możemy wybrać donice ceramiczne lub z tworzywa sztucznego, ponieważ nie muszą one opierać się warunkom pogodowym. Należy też zwrócić uwagę na rozmiary, tak aby roślinom nie było zbyt ciasno i aby mogły spokojnie się rozwijać.