Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najlepsze Kliniki rehabilitacji w Polsce

klinika Columna Medica
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Brak ruchu, nieszczęśliwy wypadek czy zwyrodnienia i zła dieta – efektem jest ból kręgosłupa, który odczuwa blisko 90 proc. Polaków. Najczęstszą przyczyną bólu jest dyskopatia polegająca na uszkodzeniu dysków, czyli krążków międzykręgowych. Są one odpowiedzialne za ruchy kręgosłupa. W szpitalach co roku leczy się i rehabilituje blisko 2 mln osób.

Rehabilitacji potrzebujemy coraz częściej i coraz częściej sami za nią płacimy. Jak wybrać najlepszy ośrodek? Najnowsze zestawienie przygotowane przez prestiżowy Manager Magazine prezentuje najlepsze ośrodki w kraju, zwracając uwagę na wykształcenie zespołu oraz nowoczesne wyposażenie. Autorzy wskazują na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając ośrodek rehabilitacyjny. Gdzie szukać profesjonalnej pomocy medycznej? 

Columna Medica

Columna Medica ***** to nowoczesna klinika rehabilitacji połączona z przytulnym hotelem oraz strefą Medical SPA & Wellness, położona w otoczeniu 100-letniego lasu, w pobliżu Łodzi. Ośrodek oferuje szeroki zakres usług: od rehabilitacji i konsultacji lekarskich (czołowi specjaliści neurochirurgii w Polsce - Prof. dr hab. n. med. Dariusz Jaskólski i Europie do dyspozycji pacjentów) po odchudzanie, relaks, kosmetologię i medycynę estetyczną. Klinika specjalizuje się w bezinwazyjnym leczeniu kręgosłupa, ortopedycznej terapii manualnej oraz rehabilitacji neurologicznej. To jeden z niewielu ośrodków w Europie, oferujący kompleksowy program dla kręgosłupa opracowany przez międzynarodowego specjalistę ds. rehabilitacji – Josefa Hesslingera. To klinika na miarę najlepszych zagranicznych ośrodków zdrowia. Nie dziwi zatem zainteresowanie i obecność pacjentów z Emiratów Arabskich, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

clinea międzylesie

Klinika rehabilitacji Międzylesie **** (Warszawa) to nowoczesny ośrodek (CLINEA), który realizuje kompleksowe programy rehabilitacyjne m.in. po urazie, kontuzji, operacji, udarze, zawale, pozwalając na powrót do sprawności już od wypisu ze szpitala. Klinika oferuje pobyt stacjonarny, rehabilitację dzienną, z asystą interdyscyplinarnego zespołu profesjonalistów, którzy wspólnie realizują proces usprawniania (lekarze specjaliści, fizjoterapeuci, masażyści, terapeuci zajęciowi, psycholodzy i psycholodzy kliniczni, logopedzi i neurologopedzi, dietetycy, animatorzy, pielęgniarki, opiekunowie).

krojanty

Krojanty *** (Kaszuby/ bory Tucholskie) to znany od lat, rozbudowany ośrodek leczenia urazów kręgosłupa, leczenia i rehabilitacji stacjonarnej. Klinika leczy narządy ruchu i schorzenia kręgosłupa a przez tutejszą kriokomorę o temperaturze do 60 stopni Celsjusza przeszło już 30 tysięcy pacjentów. Klinika stosuje wszystkie dostępne na świecie urządzenia i techniki specjalistyczne oraz zabiegi medycyny naturalnej, akupunkturę, masaż i akupresurę.

Carolina Medical Center (Warszawa) *** to jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Europie pod względem standardów i innowacyjności oferowanych usług. Jest to jednak szpital i przychodnia umiejscowiona w stolicy. Ośrodek dysponuje 4 salami operacyjnymi z najnowszym technologicznie sprzętem medycznym; nowoczesnym oddziałem szpitalnym, świetnie wyposażonym Centrum Diagnostyki Obrazowej oraz Centrum Rehabilitacji.

nowy dwór

Nowy Dwór *** (Mazowsze) to biały, zabytkowy dwór z bogatą przeszłością, który dzisiaj w swych murach kryje ośrodek dla osób poszukujących rehabilitacji i rekonwalescencji. To wyjątkowy ośrodek leczenia schorzeń kręgosłupa, narządu ruchu i schorzeń neurologicznych.

Villa Park Ciechocinek ****to Centrum Rehabilitacji Strukturalnej, które funkcjonuje w oparciu o techniki Strukturalnej Pracy z Ciałem wg koncepcji Anatomy Trains. Jest jedynym w Europie centrum rehabilitacji bazującym na wiedzy i doświadczeniu zespołu Terapeutów Strukturalnie Pracujących z Ciałem (Structural Body Workers), na czele którego stoi Wojciech Cackowski.

Zestawienie przygotował Manager Magazine. Komentarz autorów:

Columna Medica – Wyjątkowy ośrodek na mapie Polski.  Najwyższy, światowy poziom obsługi, opieki zdrowotnej, hotelu i gastronomii. Pobyt to spa dla ciała i duszy.

Klinika rehabilitacji Międzylesie –  Komfortowy ośrodek w stolicy, zaplecze hotelowe, dobra opieka, standardy  międzynarodowe w ramach grupy klinik Orpea

Krojanty – Znany, duży ośrodek kliniczny, stosujący wszystkie dostępne na świecie techniki oraz zabiegi medycyny naturalnej, akupunkturę, masaż i akupresurę.

Carolina Medical Center – Typowy ośrodek medyczny z salami zabiegów, rehabilitacja ambulatoryjna, brak Hotelu i restauracji

Nowy Dwór –  Mały, przytulny dworek, sprzyjający odnowie po przebytej operacji niż samym zabiegom medycznym

Villa Park Ciechocinek –  Ładny hotel, profesjonalne zabiegi, terapia ogólna ciała., autorski program rehabilitacji