Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Parkowanie przy lotnisku – o czym pamiętać?

Parking przy lotnisku Balice
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Własny samochód to najlepszy środek transportu na lotnisko, o czym doskonale wie każdy, kto często podróżuje samolotami. Decydując się na takie rozwiązanie, warto pamiętać o bardzo ważnej kwestii, a mianowicie o zarezerwowaniu miejsca postojowego na parkingu.

Parkingi przy lotniskach – jakie są ich zalety?

Zdecydowanie największą zaletą parkingów przy lotniskach jest możliwość pozostawienia samochodu w bezpiecznym miejscu zlokalizowanym blisko portu lotniczego. To ogromne udogodnienie, ponieważ nie trzeba szukać miejsca postojowego ani tracić czasu na dojazdy – lotniska znajdują się bowiem w pewnej odległości od miast i jeśli ktoś nie dysponuje własnym autem, musi korzystać z transportu publicznego, drogich taksówek lub usług prywatnych przewoźników. Nie ma problemu ze wcześniejszą rezerwacją miejsca na parkingu, a z uwagi na dużą konkurencję w tej branży stawki są przyjazne dla kieszeni.

Parkingi przy lotniskach – jak z nich korzystać?

Wypełnienie formularza online to najszybszy i sprawdzony sposób na to, aby zarezerwować parking. Kraków Balice to doskonały przykład portu lotniczego, gdzie podróżni mają możliwość korzystania z obiektu obsługiwanego przez Grupę Interparking. Udostępnia ona ok. 450 miejsc na odpowiednio zabezpieczonym parkingu długoterminowym. Na jego terenie parkingu znajduje się wiata z przystankiem busa odwożącego pasażerów pod sam terminal. Wypełniając formularz rezerwacyjny, trzeba podać termin i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania.

Parking przy lotnisku – jak wybrać najlepszy?

Planując pozostawienie samochodu na płatnym parkingu przy lotnisku, należy najpierw porównać oferty różnych firm pod kątem cen i zawartości. Dla klientów głównym kryterium wyboru parkingu jest wysokość opłat. Oprócz tego warto sprawdzić, czy za transport pod terminal i z powrotem są pobierane dodatkowe opłaty. Równie istotna jest odległość dzieląca parking od terminala – im mniejsza, tym lepiej. Trzeba też zasięgnąć informacji o zabezpieczeniach, w jakie jest wyposażony dany parking.