© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


BMW używane - czy warto się w to pakować?

używane BMW
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Zakup samochodu to zawsze bardzo duże przeżycie. Niezależnie czy decydujemy się na zakup samochodu nowego, czy używanego zawsze ponosimy ryzyko, że coś może pójść nie po naszej myśli. O ile zakup samochodu nowego jest stosunkowo prosty, o tyle przy aucie używanym trzeba wykazać się często nie lada umiejętnościami i zachować zimną krew, by nie popełnić błędu. Ale czy zawsze zakup samochodu używanego związany jest z tak dużym ryzykiem? Czy da się kupić używane BMW i być z tego zadowolonym?

Dlaczego warto kupić samochód używany?

Zalet kupna samochodu używanego jest wiele. Zaczynając od ceny, dostępności, niższych kosztów utrzymania czy unikania konieczności wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, kończąc na możliwości modyfikacji zakupionego pojazdu. Zalety te, a w szczególności cena powodują, że samochody używane BMW mają bardzo duży udział w rynku handlu pojazdami, co jest oczywiście nieuniknione. Nie każdego stać na zakup wymarzonego samochodu z salonu lub wzięcia leasingu i spłacania bardzo wysokich rat. Należy jednak pamiętać, że zakup samochodu używanego wiąże się ze znacznie większym ryzykiem, a zadaniem kupującego jest jego minimalizowanie i ostatecznie wybranie takiego egzemplarza, który nie tylko sprosta jego oczekiwaniom, ale będzie służył bezawaryjnie przez kolejne tysiące kilometrów.

uzywanebmw

Jak minimalizować ryzyko podczas zakupu używanego BMW?

Na początek należy zaznaczyć, że używane samochody warto kupować ze sprawdzonych źródeł. Powinniśmy od razu odrzucać komisy samochodowe, a w szczególności te które praktykują oszustwa związane z cofaniem liczników czy sprowadzaniem samochodów powypadkowych. Jeśli mamy zamiar zakupić samochód używany to pierwsze kroki podczas poszukiwań powinniśmy skierować do ASO BMW. W ofercie autoryzowanych serwisów bardzo często możemy spotkać samochody używane, które zawsze posiadają pełną dokumentację, a kupujący ma wgląd w pełną i kompletną historię pojazdu.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu zdecydujemy się kupić samochód poza ASO to warto pamiętać, że serwisy posiadają również usługi związane z naprawą BMW w Rzeszowie, a więc dysponują odpowiednim zapleczem, które może nam posłużyć do weryfikacji stanu samochodu. W ramach oględzin używanego auta warto więc wybrać się do pobliskiego ASO BMW i oddać pojazd w ręce specjalistów, którzy dokładnie sprawdzą czy weryfikowany samochód jest wart zakupu.

Na co zwracać uwagę kupując używane BMW?

Podobnie jak w przypadku zakupu samochodów używanych innych marek niż BMW warto dokładnie zweryfikować stan oraz historię pojazdu. Pamiętajmy, by na oględziny zabrać kogoś kto posiada odpowiednie doświadczenie lub zwyczajnie zna się na samochodach i wie co w danym modelu należy sprawdzić. Weryfikując stan techniczny opierajmy się na opinii fachowcy, np. w autoryzowanym serwisie BMW. Jeśli do tego momentu jesteśmy przekonani, że dany egzemplarz jest wart uwagi, to całą procedurę zakończmy sprawdzeniem dokładnej historii pojazdu. Taka z pewnością będzie dostępna w bazach danych, do których dostęp ma ASO BMW. Znajdziemy tam historię przeglądów samochodu, ewentualnych napraw czy wypadków. Wybierając dla siebie samochód starajmy się podejmować świadome i przemyślane decyzje, ponieważ tylko takie pozwolą nam uniknąć przykrego w skutkach błędu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry