Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaką drukarkę wybrać do domu i biura?

drukarka do biura
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Łatwe i szybkie w obsłudze urządzenie do drukowania stanowi podstawowy element wyposażenia każdego domu i biura. W codziennym życiu, jak również w pracy często stajemy przed koniecznością wydrukowania ważnych dokumentów, umów czy faktur. Dzięki nowoczesnej drukarce, możesz błyskawicznie wydrukować wszystkie potrzebne pliki. Szeroka gama urządzeń dostępnych na rynku wcale nie ułatwia wyboru odpowiedniego modelu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki? Zapoznaj się z naszymi poradami na ten temat!

Prosta i niezawodna drukarka do domu

Różne rodzaje drukarek dostępnych na rynku w pełni odpowiadają na oczekiwania klientów, zarówno tych prywatnych, jak i firmowych. Jaką drukarkę najlepiej wybrać do swojego domu? Istnieje podstawowy powszechnie znany podział drukarek na urządzenia laserowe i atramentowe. To pierwsze kryterium, na które zwraca się uwagę przy wyborze. Jeśli nie planujesz drukować dużych ilości dokumentów i zamierzasz używać drukarki od czasu do czasu, polecanym wyborem jest drukarka atramentowa, która zapewnia dobrej jakości wydruk i co ważne, można ją kupić w niewygórowanej cenie. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się zarówno do drukowania czarno-białych dokumentów, jak i wydruków kolorowych, np. zdjęć. Warto jednak pamiętać, że długo nieużywany tusz w drukarce może zasychać. Aby temu zapobiec, najlepiej korzystać z drukarki co najmniej 1-2 razy w tygodniu.

W przypadku częstych wydruków, np. jeśli prowadzisz firmę i drukujesz dużą ilość dokumentów, lepszym wyborem będzie monochromatyczna drukarka atramentowa. Jej atutami jest między innymi duża wydajność, bardzo krótki czas wydruku oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne. Drukarka laserowa znakomicie sprawdza się w przypadku czarno-białych dokumentów. Kolorowe modele drukarek laserowych są droższe w zakupie i eksploatacji. Dlatego jeśli planujesz drukować nie tylko tekst, ale również zdjęcia, drukarka atramentowa to zdecydowanie lepszy pomysł. 

Wielozadaniowa drukarka do biura

W żadnej szanującej się firmie nie może zabraknąć drukarki. To, jaki rodzaj urządzenia wybrać, zależy od jego planowanego przeznaczenia. Drukarka przeznaczona wyłącznie do drukowania dokumentów będzie miała zupełnie inne parametry, niż drukarka służąca do druku projektów, grafik czy zdjęć. Przy wyborze urządzenia do biura warto uwzględnić nie tylko technologię druku, ale również takie parametry jak szybkość oraz rozdzielczość. W przypadku częstego drukowania faktur, możesz rozważyć zakup drukarki igłowej, która ma niską cenę i jest tania w eksploatacji, ale nie zapewnia tak wysokiej jakości wydruku, jak inne rodzaje powszechnie stosowanych drukarek.

Doskonały wybór do każdego biura stanowi drukarka wielofunkcyjna. Jest to wszechstronne urządzenie, które może służyć nie tylko do drukowania, ale również do kserowania i kopiowania. Z tego względu idealnie sprawdza się w biurach, zapewniając komplet najbardziej potrzebnych funkcji. Drukarka wielofunkcyjna z powodzeniem zastąpi skaner oraz kopiarkę. Nic dziwnego, że tego rodzaju urządzenia cieszą się ogromną popularnością i są chętnie używane w wielu nowoczesnych firmach.

Jeśli potrzebujesz sprawdzonego urządzenia drukującego do domu bądź firmy, zajrzyj na stronę forcopy.com.pl. To profesjonalna firma zajmująca się sprzedażą oraz dzierżawą nowoczesnych urządzeń biurowych o zróżnicowanej funkcjonalności. Z pewnością znajdziesz tu odpowiednią drukarkę do swojego domu lub biura!