© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia
  • Innowacyjna domowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych - Wallbox

Innowacyjna domowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych - Wallbox

domowa stacja do ładowania
 |  Redakcja  |  Technologia

Jesteś użytkownikiem osobowego samochodu elektrycznego lub hybrydowego, a może dopiero zastanawiasz się nad taką inwestycją? Sen z powiek spędza ci myśl o ładowaniu auta? W końcu infrastruktura do tego rodzaju pojazdów w Polsce wciąż zdaje się być w powijakach (choć z roku na rok jest niewątpliwie coraz lepiej). W takim razie koniecznie zapoznaj się z niezwykle funkcjonalną opcją, jaką jest wallbox - domowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

Wallbox - oszczędność czasu i ładowanie na zawołanie

Domowa stacja do ładowania pojazdów elektrycznych to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania. Obecnie tego rodzaju obiekty zazwyczaj znajdziesz w centrum większych miast, na parkingach przy galeriach, szpitalach lub urzędach. Z reguły są to więc dość zatłoczone miejsca. Decydując się na ładowania auta właśnie tam, musisz wziąć pod uwagę fakt, że będziesz czekał na zwolnienie się miejsca. Poza tym nie zawsze jesteśmy w stanie zaplanować dokładnie dzień, a uwzględnienie w nim wyprawy do ogólnodostępnej stacji ładowania może okazać się prawdziwym wyzwaniem. 

Domowe stacje do ładowania samochodów elektrycznych typu wallbox znajdziesz choćby na 
https://wallbox.pl/ i szybko przekonasz się o tym, że to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. 

Oczywiście samochód elektryczny naładujesz za pomocą ładowarki, dostępnej w pakiecie z zakupionym autem oraz zwykłego domowego gniazdka 230 V. Po pierwsze musisz jednak wiedzieć, że taki proces trwa dość długo - około 12 godzin przy małym, miejskim aucie do nawet doby lub dwóch przy większych akumulatorach! Po drugie zaś tak  stacja do ładowania na słupkuwydłużony i stały pobór prądu znacząco nadwyręża domową instalację elektryczną. To z kolei może prowadzić do jej przegrzania, a nawet pożaru. Ryzyko rośnie, w przypadku, kiedy instalacja jest już wiekowa. 

Wszędzie dobrze, ale w domu…

…najlepiej. Zgadza się! Jak już wspomnieliśmy, domowy punkt ładowania pojazdów to duży komfort i praktyczne rozwiązanie. Wallbox nie zajmuje dużo miejsca, z łatwością więc umieścisz go w garażu. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, możesz wybrać również stację do ładowania na słupku, dzięki czemu postawisz ją w dowolnym miejscu na posesji, gdzie dochodzi połączenie elektryczne. 

W ten sposób twój pojazd będzie ładował się zawsze wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebujesz, a ty zyskasz poczucie bezpieczeństwa. Nawet w nagłych przypadkach akumulator samochodu stale będziesz miał gotowy do drogi! Co więcej, niemal każdą dostępną na rynku domową stacją ładowania pojazdów, możesz zarządzać za pomocą aplikacji. 

Ekonomiczne rozwiązanie na każdą kieszeń

Jest jeszcze jedna kwestia, która przemawia na korzyść domowej stacji ładowania pojazdów - finanse. Zazwyczaj, decydując się na ładowanie samochodów w ogólnodostępnych punktach, musisz liczyć się z opłatą za ich używanie. W miesięcznym rozrachunku często okazuje się, że ładowanie w domu jest znacznie bardziej opłacalne. To nie tylko kwestia finansowa, ale jak już wspomnieliśmy, także czasu przeznaczanego na dojazd i stanie w kolejce. 

Ponadto, jeśli korzystasz z nocnej taryfy energetycznej, znacząco obniżysz koszty ładowania samochodu późniejszą porą! 

Sam więc widzisz, że wallbox to praktyczne i funkcjonalne urządzenie, które warto zastosować we własnym garażu czy na posesji. Jesteśmy przekonani, że bardzo szybko docenisz potencjał takiej ładowarki, a domowy punkt ładowania pojazdów usprawni korzystanie z samochodu elektrycznego!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry