© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Włączniki Simon - niezawodny osprzęt elektryczny

Włączniki Simon
 |  Redakcja  |  Dom i ogród

W kwestii włączników powiedzieć można bardzo dużo. Jedno jest pewne – na jakości nie należy oszczędzać. Dobrze wybrany i dostosowany do realnych potrzeb osprzęt elektryczny to nie tylko trwałość i walory estetyczne. To również bardzo często niemałe oszczędności na rachunkach za prąd. Warto o tym pamiętać, kiedy kupujemy włączniki, czy kontakty do naszego domu. Jednymi ze zdecydowanie najbardziej polecanych i popularnych włączników na polskim rynku są te, wykonywane przez znaną i cenioną od lat firmę Simon. Sprawdźmy, dlaczego tak jest.

Odrobina historii – Simon i polski akcent

Simon Holding, czyli producent jednych z najbardziej popularnych w naszym kraju rozwiązań elektrycznych to duża, hiszpańska grupa z tradycjami. Obecnie firma działa i produkuje swoje wyroby w wielu miejscach na świecie. Współcześnie produkty tej marki uważane są za jedne z lepszych z dostępnych na rynku. Warto tu wspomnieć, że w historii firmy znaleźć można również polski akcent. W 2005 roku hiszpański gigant jest jednym z głównych udziałowców czechowickiego producenta osprzętu elektrycznego Kontakt, którego początki sięgają lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Od tego czasu przedsiębiorstwo nosi nazwę Kontakt-Simon.

Kwestie estetyczne – dlaczego dobry projekt jest tak ważny?

Kontakty Simon można rozpoznać po wyglądzie – jakość jest tu zdecydowanie widoczna na pierwszy rzut oka. Można pomyśleć, że kwestie estetyczne, w przypadku tak podstawowych elementów wyposażenia elektrycznego w każdym domu powinny być drugorzędne. Sytuacja na rynku pokazuje jednak wyraźnie, że wcale tak nie jest. W dzisiejszych czasach domy produkuje się w najdrobniejszych detalach. Wyspecjalizowani projektanci pracują również nad wystrojem, a dobór odpowiednio przemyślanych sprzętów jest kwestią równie ważną, jak inne. Włączniki Simon i pozostałe produkty tej marki to dzieło nie tylko wysokiej klasy inżynierów (choć o tę kwestię warto tu wspomnieć), ale również utalentowanych projektantów przemysłowych. Elementy elektryki pod względem wyglądu przemyślane są bardzo dokładnie i doskonale odpowiadają na obecne potrzeby rynku i najnowsze trendy. W przypadku opisywanych akcesoriów istotny jest również fakt, że do ich produkcji używa się polimerów wysokiej jakości, a sam proces jest dokładny i podlega starannej kontroli, dlatego wszystkie oferowane elementy są doskonale dopracowane pod względem wykończenia.

Trwałość i niezawodność – lata doświadczenia w produkcji elementów elektryki

Na jakość produktów Simon składają się nie tylko kwestie estetyczne. Równie ważna jest ich trwałość. Ta z kolei zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest użycie w produkcji odpowiednich materiałów. Warto pamiętać, że produkcja sprzętu elektrycznego tego rodzaju stwarza dość specyficzną sytuację – musi być on zarówno trwały, jak i całkowicie bezpieczny. Produkty Simon spełniają oba te wymagania. Wysokiej jakości polimery, których używa się w produkcji opisywanych elementów elektryki, sprawia, że są one trwałe i mogą służyć przez wiele lat. Drugim ze wspomnianych czynników, który równie mocno przekłada się na trwałość produktów, jest jakość wykonania. Jak informuje producent – nowoczesne linie technologiczne i dbałość o zachowanie odpowiednich standardów na każdym etapie produkcji są kluczem do stworzenia produktów na najwyższym poziomie.

Należy tu również wspomnieć o rozwiązaniach technologicznych, które mają bezpośredni związek z instalacją elektryczną. Wszystkie (zarówno elektryczne, jak i elektroniczne) elementy produktów Simon wykonywane są z zastosowaniem najnowszych technologii i materiałów dostosowanych do obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Każdy, komu zależy na zastosowaniu w domu rozwiązań zarówno bezpiecznych, jak i trwałych, powinien poświęcić chwilę na przeanalizowanie oferty hiszpańskiego producenta.

Różnorodność produktów – dlaczego warto kupować w jednym miejscu?

Krótki rzut oka na oficjalny katalog Simon, a także produkty tej firmy dostępne obecnie na polskim rynku wystarcza, żeby stwierdzić, że oferta jest naprawdę ogromna. Wrażenie robi nie tylko bogactwo wzornictwa, ale również duży wybór pod względem zastosowanych rozwiązań technologicznych. Można więc śmiało powiedzieć, że prawdopodobnie opierając się wyłącznie na produktach tej właśnie marki, można bardzo łatwo wyposażyć w osprzęt elektryczny cały dom – od piwnicy, po poddasze. Warto również dodać, że w powszechnej opinii taka strategia jest właśnie najlepsza. Ma to znaczenie zwłaszcza, w przypadku produktów bardzo rozwiniętych technologicznie, jak na przykład systemy zdalnego i automatycznego sterowania domowym oświetleniem i elektryką. Wyposażając dom w produkty jednej marki dostajemy gwarancję kompatybilności wszystkich elementów instalacji elektrycznej.

Nowoczesne rozwiązania Simon

Simon to nie tylko proste elementy domowej elektryki, jak tradycyjne przełączniki i kontakty (choć te oczywiście polecane są ze względu na wysoką jakość). W ofercie firmy znaleźć można również zdecydowanie bardziej zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się zintegrowane systemy sterowania oświetleniem i elektryką w domu. Światło może być uruchamiane pilotem, ale również głosem, czy przy pomocy czujnika ruchu. Inwestując w takie właśnie rozwiązania, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby w tej dziedzinie i postawić na sprawdzoną markę.

Dlaczego warto wybierać produkty Simon?

Reasumując – produkty Simon to doskonałe połączenie nowoczesnych technologii, wysokiej jakości i solidności wykonania. To również uznanie użytkowników, które przekłada się na rosnącą popularność tej właśnie marki. W przypadku produktu takiego jak na przykład włączniki Simon cena nie zawsze jest niska, aczkolwiek zawsze przekłada się na odpowiednią jakość. Należ również powiedzieć, że produkty Simon w swojej klasie mają cenę zdecydowanie konkurencyjną, tak więc są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących wysokiej jakości w rozsądnej cenie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Elmar, oferującym osprzęt elektryczny. 

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry