Drony są nowoczesnymi, bezzałogowymi, zdalnie sterowanymi urządzeniami latającymi. Przez ostatnie kilka lat, na całym świecie uzyskały olbrzymią popularność, nie tylko z powodu coraz niższych kosztów zakupu takiej technologii, ale także za przyczyną ciągle rosnącej rzeszy amatorów awioniki, robienia zdjęć i kręcenia filmów z lotu ptaka oraz po prostu ludzi lubiących dobrą zabawę.

Szybki rozwój tej dziedziny przemysłu (produkcji kopterów) zaowocował obecnością na rynku sprzedaży wielu systemów i rodzajów urządzeń typu dron poczynając od kopterów przeznaczonych do zabawy, poprzez sprzęt dla hobbystów, po w pełni profesjonalne drony. Z uwagi na to, iż jednymi z najpopularniejszych są Hexacoptery, przedstawiamy najważniejsze informacje o tych właśnie urządzeniach.

Czym charakteryzuje się Hexacopter?
Spośród innych dronów Heksacopter wyróżnia się tym, że ma sześć śmigieł i silników. Dzięki temu nawet w przypadku awarii jednego z motorów jego lot jest nadal stabilny i możliwe jest bezpieczne posadzenie maszyny na ziemi bez ryzyka jej uszkodzenia. Takim urządzeniem łatwo się steruje, gdyż opiera się nawet silniejszym podmuchom wiatru. Hexacoptery są idealnym rozwiązaniem zarówno dla amatorów bezzałogowych przelotów, jak i dla wymagających profesjonalistów. – Sześciosilnikowy napęd takiego koptera jest na tyle mocny i wytrzymały, że pozwala na zamontowanie dodatkowego osprzętu w postaci na przykład systemu auto pilota czy kamery. Stąd możliwe jest wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i filmów z lotu ptaka – wyjaśnia ekspert z firmy Aeromind.

Najważniejsze parametry hexacopterów
Specjalista z firmy Aeromind wskazuje na trzy najważniejsze informacje dotyczące Hexacoptera. Pierwszą jest fakt, że jest opisywany typ drona posiada sześć silników, które standardowo są umieszczone na jego ramionach. W stosunku do swojego poprzednika (quadrocoptera) Hexacopter ma większą moc - dzięki zastosowaniu dodatkowych dwóch motorów osiąga znaczne prędkości oraz wysokości lotu. Jest to druga istotna rzecz, o której warto wiedzieć. Niemniej ważna, trzecia kwestia odnosi się do bardzo dobrej sterowności Hexacopreta, który pilotuje się łatwo i przyjemnie.

Do czego można wykorzystać Hexacopter?
Zapewne wielu osobom drony kojarzą się z zabawą. Jednak Hexacoptery można wykorzystać do ambitniejszych celów. Jednym z nich jest wykonywanie zdjęć i filmów z lotu ptaka. Dzięki takiemu sprzętowi możliwe jest również dokonywanie obserwacji przyrody, zwierząt w ich naturalnym środowisku (szczególnie w trudno dostępnych miejscach) bez konieczności ingerencji, która mogłaby skutkować niepotrzebnym zaburzaniem ich rytmu życia. Najbardziej wymiernymi korzyściami użytkowania Hexacopterów jest na przykład wykorzystanie ich w badaniach naukowych – liczenie stad dzikich zwierząt. Jeszcze innym praktycznym zastosowaniem tego rodzaju dronów jest możliwość dokonywania fotoinspekcji obiektów budowlanych, inspekcji elektrowni wiatrowych i pól uprawnych, wizualizacji terenów inwestycyjnych, nadzoru inwestycji budowlanych, monitoringu obiektów miejskich, lasów i stanu rzek, a także kontroli obiektów inżynieryjnych i użytku publicznego. Hexacoptery służą także innym celom. Są stosowane przy niestandardowej prezentacji obiektów takich jak restauracje, hotele, boiska i tym podobne.

Wybór Hexacopterów jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla osób pragnących wykorzystać je w pracy zawodowej, do celów komercyjnych czy celów naukowych. Stanowią one także niestandardowe i funkcjonalne wyposażenie dla fotografów, inżynierów czy osób spragnionych po prostu dobrej zabawy.