Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile trwa osuszanie podposadzkowe?

pozbywanie się wody z zalanych pomieszczeń
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Osuszanie podposadzkowe to zabieg, którego efektem jest całkowite pozbycie się wody oraz wilgoci z zalanych pomieszczeń. Woda, której właściwości fizyczne w przypadku zalania mogą mieć negatywny wpływ na materiały, ale i zdrowie, bardzo łatwo przenika w głębsze, niewidoczne gołym okiem warstwy pod podłogą. Gdy już się tam znajdzie, samodzielnie nie zniknie poprzez odparowanie. Przytrzymają ją szczelne warstwy podłogi. W takiej sytuacji koniecznie należy wykonać osuszanie podposadzkowe, które rozprawi się z zalegającą wilgocią.

Osuszanie podposadzkowe - jak wygląda?

Osuszanie podposadzkowe ma na celu wyciągnięcie spod podłogi wody oraz wilgoci, która wniknęła pod materiał podłogowy w wyniku zalania. Jeśli wyciek wody był rozległy i wiemy, że ilość wody, która znalazła się pod podłogą, jest duża, to najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę osuszającą, która kompleksowo rozprawi się z wodą. Po zalaniu woda zostaje uwięziona pod wylewką i nie ma fizycznej możliwości, aby samoczynnie zniknęła. Aby ją usunąć należy wykonać otwory w posadzce oraz zastosować specjalistyczne osuszacze, wspomagane przez nagrzewnice oraz wentylatory. W pierwszym etapie procesu należy wypompować nadmiar stojącej wody, a następnie pozostałą wilgoć wypchnąć na zewnątrz przez szczeliny dylatacyjne między ścianami a podłogą. Finalnie rozstawione w pomieszczeniach osuszacze wyłapią wilgoć unoszącą się w powietrzu i skroploną odprowadzą do kanalizacji. Cały proces musi być kontrolowany przez specjalistów i przeprowadzany przez odpowiednio długi czas. Zbyt wczesne zakończenie usługi osuszania podposadzkowego sprawi, że cały zabieg będzie nieskuteczny, a wilgoć będzie mogła nadal wyrządzać szkody meblom i materiałom podłogowym. Zalegająca wilgoć ma również zły wpływ na nasze zdrowie, a w przypadku alergii wystawianie się na ciągły kontakt z zarodnikami grzybów i pleśni może skutkować rozwinięciem się astmy.

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe – ile trwa cała procedura?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przebieg procesu osuszania podposadzkowego i czas jego trwania jest uzależniony od kilku czynników m.in. od ilości wody, jaka wpłynęła pod posadzkę, wielkości pomieszczeń, ilości warstw pod podłogą, jak szybko podjęto działania zmierzające do osuszenia po zalaniu, a nawet od tak prozaicznych czynników, jak wielkość szczelin dylatacyjnych w pomieszczeniach. Dodatkowym, nie mniej ważnym aspektem, jest jakość sprzętu firmy osuszającej. Im wydajniejsze pompy i osuszacze, tym proces krótszy. Niemniej jednak przyjmuje się, że całość trwa od 7 do 14 dni. Warto zaznaczyć, że w przypadku zalania czas podjęcia działań ma kolosalne znaczenie. Im więcej wody zostanie wchłonięte przez materiały podłogowe, tym czas osuszanie podposadzkowego będzie dłuższy.

Osuszanie podposadzkowe w Warszawie - komu zlecić usługę?

Podejmując decyzję odnośnie firmy osuszającej warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które będą wpływały na poziom wykonania usługi osuszania, czas jej trwania oraz finalnie osiągnięty efekt. Po pierwsze kompleksowość usługi, czyli oferta firmy osuszającej. Im większy zakres świadczonych usług, tym z pewnością większe będzie jej doświadczenie, co przełoży się na jakość usługi. Wielkość firmy to kolejny ważny czynnik. Urządzenia do osuszania podposadzkowego to specjalistyczne sprzęty, które są kosztowne. Im mniejsza firma, tym jakość używanego sprzętu może być niższa. Mniej wydaje urządzenia to dłuższy czas wykonywania usługi, a tym samym konieczność dłuższego przebywania poza miejscem zamieszkania. Dostępność usługi. Warto wybrać firmę, która posiada swój oddział lub siedzibę w najbliższej okolicy. Ściąganie firmy osuszającej podposadzkowo z drugiego końcu kraju może nie być sensownym pomysłem. Poza rozłożeniem sprzętu po dokonaniu wszystkich pomiarów, specjaliści będą na bieżąco kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

Osuszanie podposadzkowe to usługa, którą warto zlecić, jeśli chcemy uratować materiały znajdujące się w mieszkaniu lub domu, a także zagwarantować sobie zdrowe powietrze wewnątrz. Jeśli zalanie jest wynikiem zdarzenia losowego i posiadamy polisę ubezpieczeniową, to należy sprawdzić jej zakres. Osuszanie podposadzkowe jest jedną z usług, którą można rozliczyć bezgotówkowo z ubezpieczycielem, a to oznacza, że całą procedurę można wykonać bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Artykuł powstał we współpracy z firmą zajmującą się osuszaniem podposadzkowym w Warszawie – Osusz.pl - https://osusz.pl/osuszanie-podposadzkowe-warszawa/