Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Skrzynki plastikowe - dlaczego warto je kupić?

Skrzynki plastikowe
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Skrzynki plastikowe odgrywają bardzo ważną rolę w transporcie, odpowiadają za bezpieczny przejazd towarów. Pojemniki plastikowe są dostępne w różnych  formach oraz wymiarach. Sprawdź jakie plastikowe pojemniki wybrać.

Skrzynki plastikowe- dobra inwestycja?

Skrzynki plastikowe transportowe są potrzebne wielu sprzedawcom, dzięki nim mogą, dostarczyć produkty w nienagannym stanie. Wytrzymałe pojemniki to pewność dobrego transportu. Dawniej owoce oraz warzywa były przewożone w drewnianych pojemnikach, natomiast obecnie się od tego odchodzi. Na ich miejsce wchodzą pojemniki z tworzyw sztucznych gdyż te są lepszej jakości. Skrzynki drewniane nie są tak odporne, poza tym trudne w zachowaniu czystości, podatne na odkształcenia oraz ułamania. Skrzynki nowej generacji zapewniają oszczędność miejsca oraz są lekkie i wytrzymałe. Są idealne do transportowania niektórych rodzajów produktów, na przykład żywności.

Plastikowe pojemniki, jakie mamy rodzaje?

Plastikowe skrzynki dzieli się ze względu na ich przeznaczenie. Skrzynki znajdują zastosowanie głównie w branży spożywczej oraz branży motoryzacyjnej.

Skrzynki plastikowe na mięso są wykonywane z tworzyw, które są dostosowane do kontaktu z żywnością, poza tym muszą być łatwe w utrzymaniu czystości. Skrzynki plastikowe na drób są wykonane z odpowiednich tworzyw, żeby mięso nie traciło swoich właściwości.

Skrzynki plastikowe na pieczywo mają zagwarantować, aby produkty były świeże oraz przydatne do spożycia. Powinny być również lekkie oraz łatwe w czyszczeniu. Poza tym takie skrzynki powinny mieć ergonomiczne uchwyty. Skrzynki plastikowe piekarnicze powinny dobrze się składać, aby ich transport był łatwiejszy.

Skrzynki plastikowe na warzywa są wyjątkowe ze względu na perforowane ściany, dzięki którym żywność ma zapewniony stały dostęp do powietrza -tak samo jak skrzynki plastikowe na owoce. Skrzynki plastikowe, które służą do magazynowania owoców i warzyw powinny cechować się lekkością oraz wytrzymałością na uszkodzenia. Owoce i warzywa są ciężkie, więc dobrze by było gdyby skrzynki były lekkie.

Skrzynki plastikowe samochodowe posiadają głębokie dna oraz otwory odpływowe. Takie pojemniki mają dodatkową zaletę, którą jest dobrze wyposażone dno w stopnie zapewniające stabilność i możliwość układania pojemników w stos. Skrzynki plastikowe dla warsztatów są kojarzone z wysoką technologią.

Skrzynki plastikowe intralogistyczne są stosowane na magazynach. Przy takich skrzynkach możliwe jest zwiększenie wydajności procesów bez poszerzania powierzchni składowania. Skrzynki intralogistyczne nadają się do składowania ciężkich ładunków oraz są niezwykle trwałe.

Producent skrzynek plastikowych powinien zadbać o wykonanie ich z dobrych tworzyw, gdyż ma to istotne znaczenie, przede wszystkim w transporcie żywności.

1646f1d135acd984f9739fec30d9e929