© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie pufy wybrać do przedpokoju?

Pufy do przedpokoju
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Podstawowe meble w przedpokoju to wieszak, szafa na mniejszych przestrzeniach zastąpiona komodą, niewielki stolik na podręczne rzeczy takie jak np. klucze do domu czy samochodu, a także siedzisko. To ostatnie ma ułatwiać zakładanie i zdejmowanie butów, służyć do postawienia torebki czy siatki z zakupami po powrocie do domu. Siedzisko w przedpokoju jest więc praktycznym meblem, a przy tym niezwykle dekoracyjnym. Jaką formę może przyjąć?

Jakie siedzisko sprawdzi się w małym przedpokoju?

Na małym metrażu nie ma miejsca na tradycyjne ławki do przedpokoju czy obszerny fotel. Nie oznacza to jednak, że z siedziska trzeba całkowicie zrezygnować. W niedużych przedpokojach zastąpić mogą je pufy. Są one niewielkimi, ale bardzo praktycznymi meblami. Z racji swoich rozmiarów sprawdzą się w każdym wnętrzu, bez względu na jego powierzchnie. Nie będą zabierać cennych centymetrów, a jednocześnie poprawią ergonomię i praktyczność aranżacji.  Pufy do przedpokoju to przede wszystkim te ze schowkiem. Ukryty jest on pod unoszonym siedziskiem i pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania. Pufy do przedpokoju ze schowkiem mogą być miejscem na akcesoria takie jak czapki, szaliki, rękawiczki, smycze i szelki dla domowych pupili, galanterię czy wszystkie inne przedmioty, które trzeba ukryć przed wzrokiem postronnych. Schowek może również posłużyć jako szafka na buty.

Jakie pufy pasują do przedpokoju?

Wybór puf do przedpokoju w Miloo Home jest ogromny. W sklepie czekają modele dla miłośników skandynawskiego designu, te oddające klimat industrialny, loftowy, nowoczesny czy glamour. Pięknym dodatkiem do każdego wnętrza będą kwadratowe lub okrągłe pufy tapicerowane eleganckim welurem. W przedpokoju odnajdą się też pufy wykończone pluszem, aksamitem, naturalną lub ekologiczną skórą. Design pufy powinien być zdeterminowany charakterem i stylem pomieszczenia. Mebel ten musi komponować się z powstałymi meblami, a także rozmiarami pasować do wymiarów przedpokoju. Jeśli zależy Ci na tym, aby pufa nie zajmowała wiele miejsca, zdecyduj się na model kwadratowy, który łatwo ustawić pod ścianą, okrągła pufa może być trudniejsza w aranżacji i wymagać większych przestrzeni.

Jakie siedzisko sprawdzi się w przedpokoju z wnęką?

W dużym przedpokoju lub tym posiadającym wnękę wybierać można pomiędzy różnymi rodzajami siedziska. Oczywiście może w nim stanąć praktyczna pufa ze schowkiem, alternatywą dla niej będzie jednak designerski stołek, klasyczny fotel lub ławka. Stołek dobrze odnajdzie się we wnętrzach minimalistycznych czy industrialnych, gdzie liczba bogato zdobionych dodatków oraz mebli ograniczona jest do minimum. Tapicerowany fotel to dobry wybór do przedpokoju glamour, gdzie dominuje luksus, elegancja i szyk dawnego Hollywood. Ławki, szczególnie te drewniane dobrze będą się komponować z wystrojem skandynawskim, rustykalnym czy boho. Podobnie jak pufy do przedpokoju mogą one pod siedziskiem mieć ukryty praktyczny schowek np. na zimowe akcesoria czy buty.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry