Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Karnisze pojedyncze - nowy trend w dekoracji okien

Karnisze pojedyncze
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Karnisze pojedyncze to jeden z nowych trendów dekoracji okien. Dzięki niemu możemy dodać pomieszczeniom elegancji i oryginalności. Jaki wybrać odpowiedni produkt? Na co zwrócić uwagę?

Karnisze pojedyncze, czyli modne wyposażenie

Karnisze pojedyncze to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Może stanowić doskonałe uzupełnienie aranżacji i wzbogacić wnętrze zarówno pod względem doznań estetycznych, jak i praktycznym. Możemy zawiesić na nim firanę lub zasłonę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pozostawić karnisz pusty. Jeżeli dobierzemy odpowiednie materiały i zakończenia, otrzymamy efektowne uzupełnienie aranżacji. Jednym z wiodących producentów jest karnix.pl. Oferuje wysokiej jakości produkty wykonane z najlepszych materiałów. Szeroki asortyment pozwoli każdemu wybrać odpowiednią propozycję dla siebie. 

Warto zwrócić uwagę, że każdy produkt możemy zamówić również online. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i będziemy mogli wybrać spokojnie odpowiedni karnisz. W zależności od tego, na jaką dekorację się zdecydujemy, lepszym rozwiązaniem może okazać się karnisz szynowy lub klasyczny drążkowy. Należy również sprawdzić, jakie możliwości daje nam okno. Jeżeli parapet jest zbyt wysunięty, będziemy musieli zamontować karnisz w określonej odległości. W takiej sytuacji model szynowy może okazać się nieodpowiedni. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając karnisze pojedyncze?

Na co zwrócić uwagę, wybierając karnisze pojedyncze?

Pamiętajmy, że karnisz powinien być zamontowany około 15-20 cm poza wnęką okienną. Jest to istotna informacja, która pomoże wybrać nam produkt odpowiedniej długości. Jeżeli chodzi o względy praktyczne i techniczne, nie zapominajmy o sprawdzeniu wagi karnisza. Kiedy zdecydujemy się na ciężki model lub zawiesimy na nim gruby materiał, niezbędne będą wsporniki. W innym przypadku cała konstrukcja może się obniżyć, co grozi również uszkodzeniem ściany. Karnisze pojedyncze charakteryzują się również różnymi zdobieniami i zakończeniami. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są liście stylizowane na antyczne zdobienia, kryształowe kule lub gałki, a także okrągłe końcówki. 

Bez względu na to, czy wybierzemy karnisze pojedyncze drążkowe lub szynowe, mamy do wyboru dużą liczbę różnego rodzaju zakończeń. Dzięki temu dopasujemy je idealnie do wystroju wnętrza. Oprócz tego pamiętajmy o dopasowaniu koloru produktu. Nie w każdym pomieszczeniu sprawdzi się klasyczny biały lub czarny karnisz. W ofercie karnix.pl znajdziemy również atrakcyjne metalowe rozwiązania z mosiądzu, chrom matu czy antracytu. 

Metalowe lub szynowe karnisze pojedyncze do mieszkania

Warto zwrócić uwagę również na materiał i budowę karnisza. Produkty metalowe sprawdzą się doskonale w przypadku osób ceniących sobie klasyczne rozwiązania. Jeżeli postawiliśmy na minimalistyczny lub nowoczesny wystrój wnętrza, doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny bez żadnych firan lub zasłon. W takiej sytuacji warto zwrócić większą uwagę na wykończenie, ponieważ to ono będzie stanowiło największą ozdobę. Wśród najpopularniejszych kolorów znajdziemy: antyczny mosiądz, chrom mat czy też antracyt. 

Jeżeli zdecydujemy się na karnisz sufitowy lub apartamentowy, otrzymamy większy wybór kolorów, ale kosztem klasycznego prostego zakończenia. Wszystko zależy od tego, na czym nam najbardziej zależy. Te rodzaje karniszy należą do grupy produktów szynowych. Dzięki nim otrzymujemy swobodę przesuwania firanką lub zasłoną w dowolne miejsce. Szczegółową ofertę karniszy ppjedynczych można znaleźć na stronie: https://www.karnix.pl/karnisz-pojedynczy.html