Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy oczyszczacz powietrza usuwa alergeny?

oczyszczacz powietrza klarta store
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Na alergie zapada co roku coraz więcej osób, a ich objawy potrafią uprzykrzyć życie. Prócz stosowania leków antyalergicznych warto zadbać o jakość powietrza w swoim domu – pomocny będzie dobry oczyszczacz powietrza, który wyłapie pyłki i inne alergeny z otoczenia.

Oczyszczacz powietrza dla alergika

Oczyszczacze powietrza są skuteczne w przypadku alergii wziewnych, tzn. takich, które dostają się do organizmu przez drogi oddechowe. Do najczęstszych należą więc wspomniane pyłki roślin, ale też kurz, smog, zarodniki pleśni, sierść, etc.

Skuteczne oczyszczacze powietrza pomogą usunąć nawet do 99,9% alergenów wziewnych, ale muszą to być urządzenia wyposażone w odpowiednią technologię.

Zastanawiasz się, jak wybrać idealny oczyszczacz powietrza dla alergika i astmatyka?

Najskuteczniejszy będzie taki, który jest wyposażony w filtr HEPA, mający zdolność do wychwytywania większości cząstek zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona lub większych, a więc również popularnych alergenów, co pomaga złagodzić objawy alergii. 

Oczyszczacz powietrza, w którym mieszka alergik, powinien łączyć w sobie pracę również dwóch innych filtrów: filtr wstępny usunie największe zanieczyszczenia, np. sierść i kurz, a filtr węglowy pozbędzie się dymu tytoniowego i szkodliwych gazów.

Wśród skutecznych oczyszczaczy powietrza znajdują się te marki Klarta, idealnie sprawdzające się w walce ze smogiem, alergenami, bakteriami i wirusami w mieszkaniu.

oczyszczacze powietrza klarta stor i klarta forste 3

Jeżeli szukasz oczyszczacza powietrza do dużych powierzchni, który będzie pracował wydajnie, ale stosunkowo cicho, na stronie Klarta.pl znajdziesz model Klarta Stor - pogromcę smogu, alergenów, bakterii i wirusów w Twoim domu. Wszystko dzięki nowoczesnemu, bezszczotkowemu silnikowi, który napędza wiatrak kierujący zanieczyszczenia na filtry.

Czujnik PM2,5 dostosuje tempo filtracji do aktualnego stanu powietrza a oczyszczacz zasygnalizuje go odpowiednim kolorem pierścienia: niebieski oznacza dobre powietrze; zielony średnie, a czerwony - złe.

Ten oczyszczacz powietrza jest skuteczny na powierzchniach do 80 m², a ze względu na niski poziom hałasu będzie dobrym wyborem nawet do sypialni, jak również do pokoju dziecka - ponieważ ze względu na blokadę rodzicielską, może być tam bezpiecznie stosowany.

W trybie cichym oczyszczacz powietrza Klarta Stor pobiera bardzo mało energii (jedynie 8 W), więc jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska i Twojego portfela.

Wpływ oczyszczonego powietrza na zdrowie:

  • wspieranie naturalnej regeneracji organizmu;
  • oczyszczanie dróg oddechowych w trakcie snu;
  • ograniczenie objawów alergii wziewnych;
  • zminimalizowanie reakcji astmatycznych;
  • mniejsze ryzyko zapadnięcia na choroby nowotworowe, których źródłem są szkodliwe substancje lotne;

Oczyszczacz powietrza do mieszkania to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego powinien stanowić wyposażenie każdego domu - zwłaszcza teraz, gdy zbliża się sezon smogowy.

Zadbaj o zdrowie swoje i Twoich bliskich - wybierz dobry oczyszczacz powietrza!