Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest dom modułowy?

dom modułowy
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Chyba każdy na pewnym etapie życia marzy o tym, aby wcześniej czy później zamieszkać we własnym domu z pięknym ogrodem. Niestety, w dzisiejszych czasach nie jest to zadanie łatwe i dla każdego dostępne, głównie ze względu na koszty budowy oraz czas, jaki należy na nią poświęcić. Te czynniki mogą zdecydowanie zniechęcić do podejmowania jakiegokolwiek ryzyka związanego z budową własnego domu. Rozwiązanie, które w ostatnich latach zdobywa coraz więcej fanów jest technologia budowy modułowej, która pozwala na wzniesienie domu nawet w miesiąc.

Specyfika domów modułowych polega na złożeniu w pełni funkcjonalnego budynku z wcześniej wyprodukowanych części modułowych. Budowa domu z wykorzystaniem klasycznej cegły i betonu, trwa przynajmniej 2 lata. Już samo przygotowanie miejsca budowy, wylewka fundamentów, tworzenie ścian przy dobrym zorganizowaniu trwa kilka miesięcy. Ogromną zaletą domów modułowych jest to, że praktycznie w całości powstają one w fabryce. Producenci przygotowują wybrane przez klienta prefabrykaty i w zależności od tego, co zostało zamówione, wyposażają dom gotowy do natychmiastowego zamieszkania. Dużą zaletą jest także sam wygląd domów, które wyglądają niezwykle futurystycznie, świeżo oraz modnie.

Jak wygląda budowa?

Kształt poszczególnych części (modułów) przypomina prostopadłościan, co sprawia, że proces przewożenia i montażu domu i składającego się na niego części jest znacznie ułatwiony. Po dostarczeniu zamówienia instalacją nowego domu na przygotowanej wcześniej działce zajmują się specjaliści, którym cała ta operacja zajmie zaledwie kilka dni. Już w miesiąc po zamówieniu można się cieszyć efektem, jaki jest w pełni funkcjonalny dom, gotowy do zamieszkania w nim od momentu skończenia pracy przez montażystów. Możliwe jest szybkie i proste rozbudowanie domu, zarówno w pionie, jak i poziomie. Wystarczy dostawić kolejne moduły.

Domy modułowe to przyszłość

Domy modułowe przez znaczącą część społeczeństwa są jeszcze niesłusznie traktowane jako gorsze lub niewarte uwagi. Jednak nie można przejść wobec nich obojętnie, gdyż szturmem wchodzą na rynek nieruchomości. Trudno pominąć fakt, że czas ich budowy jest niewiarygodnie szybki. Powinniśmy zdecydowanie bardziej przychylnym okiem spoglądać w ich stronę. Trzeba docenić, że dzisiaj jedyną opcją nie jest już tylko mieszkanie w bloku albo w zimnym, murowanym budynku. Warto zaufać technologii i skierować się ku przyszłości, jaką z pewnością będą budowle modułowe.