Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wynajem koparki na godziny - jak możesz wykorzystać tę usługę?

Wynajem koparki
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Roboty budowlane i ziemne wymagają zastosowania ciężkiego sprzętu, spośród którego zwykle wykorzystuje się koparki oraz mini koparki. Najczęściej są one wynajmowane bezpośrednio przez inwestora albo ekipę budowlaną wykonująca wybrany etap prac. Dlaczego warto się zdecydować na wynajęcie koparki bielsko? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wynajęcie koparki Bielsko — dlaczego warto się zdecydować na taką usługę?

Ograniczone ryzyko biznesowe

Oczywiste jest, że mini koparka bielsko na wynajem, nie jest związana z długoterminowym zobowiązaniem finansowym. Po zakończeniu projektu oraz uregulowaniu wszystkich płatności, po prostu musimy zwrócić sprzęt. Dzięki temu eliminujemy ryzyko, iż nowe, drogie maszyny będą stały bezczynnie, w oczekiwaniu na następny projekt. Wynajmując minikoparkę lub koparkę, stawiamy na niezawodność i jakość. Maszyny przeznaczone na wynajem, są bowiem wymieniane cyklicznie na nowe modele, a w przypadku ich awarii mamy możliwość skorzystania z wynajmu zastępczej koparki.

Zwiększenie elastyczności

Korzystając z opcji wynajmu koparki, zwiększamy własną elastyczność w zakresie składania ofert na projekty oraz przetargi, które w innym przypadku nie byłyby dla nas dostępne z uwagi na ograniczenia sprzętowe. Możemy spokojnie brać udział w przetargach, mając na względzie, iż w wypadku wygranego zlecenia, będziemy mogli wynająć bezproblemowo właściwe urządzenia, a przy tym nie poniesiemy najmniejszego ryzyka, jeżeli kontrakt pozyska zupełnie inna firma.

Dostęp do najnowszych technologii i wydajnych maszyn

Wynajem koparki w Bielsku to bardzo dobry sposób, żeby uniknąć pracy na przestarzałych koparkach. Możemy skorzystać od ręki z bardziej wydajnych i spełniających aktualne normy maszyn. Nowoczesne koparki nie tylko wyróżniają się na rynku, ale mogą się także przyczyniać do zwiększenia produktywności pracowników i ogólnie całej naszej firmy.

Więcej czasu na pracę

Wynajem ogranicza obciążenie mające związek z naprawami, serwisowaniem oraz ubezpieczeniem koparki w pracy codziennej, czyli czynnościami będącymi kosztem dla firmy. Dzięki czemu nasi pracownicy zyskują więcej czasu i mogą pozostać skupieni na przeprowadzaniu prac budowlanych, zarabiając pieniądze dla naszego przedsiębiorstwa.

Koparka i mini koparka bielsko — kto powinien skorzystać z wynajmu?

Wypożyczenie koparki albo mini koparki daje nam sporo możliwości, a na stronach internetowych wynajmujących możemy zarezerwować tego rodzaju maszyny już w parę sekund. Odpowiednio wybrana firma zagwarantuje nam profesjonalny sprzęt najwyższej jakości, który bardzo dobrze spisuje się w czasie prac budowlanych czy remontowych, jak i podczas rozładowywania urobku.

Celem dobrania koparki do wybranego zadania, powinniśmy zorientować się co do jej zasięgu, mocy czy wielkości i typu podłoża, na którym dany model ma docelowo pracować. Jeżeli czekają nas trudniejsze prace budowlane, weźmy pod uwagę koparkę z dłuższym ramieniem albo dodatkowym wyposażeniem, które służy przykładowo do wykonywania odwiertów w podłożu albo rozbiórki budynków gospodarczych. Właściwa moc jednostki napędowej i spora zwrotność przyspieszają wykonywanie dowolnego zadania i jego dokładność przy równoczesnych dużych oszczędnościach, nie tylko finansowych, ale też i czasowych.

Nie każdego z nas stać na kupno koparki, a prace należy wykonać — wynajem koparki w przypadku jednorazowych zadań jest bardziej opłacalny, aniżeli jej kupno. Nie warto się narażać na zbytnie koszty. Rozważmy wypożyczenie koparki również w sytuacjach, w których mamy do dyspozycji sprzęt w ramach firmowego działania, ale potrzebujemy nagle przeprowadzić prace w innej lokalizacji, niż znajduje się nasza koparka. Oderwanie jej od budowy i przewiezienie na kolejne miejsce jest trudne pod względem logistycznym i nieopłacalne. Zwykle w takich sytuacjach rezygnujemy z jakiegoś zlecenia. Możemy jednak szybko wynająć koparkę kołową lub gąsienicową na dowolny czas, co da nam możliwość rozwijania własnej firmy.