Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać płyn do aplikacji folii?

szary samochód
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

W ostatnich latach folie samochodowe cieszą się coraz większą popularnością. Kierowcy decydują się na ich montaż zarówno na szybach, jak i na lakierze. Ważną kwestią jest poprawne naklejanie folii. Aby było ono możliwe, trzeba wybrać odpowiedni płyn do aplikacji folii. Dlaczego wybór płynu jest ważny i czym się kierować przy zakupie? Podpowiadamy!

Do czego potrzebny jest płyn do folii?

Montując folie samochodowe, zawsze trzeba korzystać z płynu. Jest on niezbędny dla uzyskania odpowiedniego poślizgu, który umożliwi ustawienie i aplikację folii. Co więcej, za sprawą płynu można repozycjonować folię. Niektórzy podczas aplikacji wykorzystują wodę z mydłem lub z płynem do naczyń. Teoretycznie możliwa jest aplikacja z wykorzystaniem takich właśnie cieczy. W praktyce jednak rezultaty są w tym przypadku bardzo kiepskie. Przede wszystkim istnieje duże ryzyko, że pod folią zostaną nieestetyczne plamy. Poza tym wspomniane płyny w żaden sposób nie zabezpieczają folii.

Dobry płyn to taki, który zapewnia sprawną aplikację, nie pozostawia plam, a do tego chroni folię. Może ją uchronić przed przebarwieniami, a nawet zarysowaniami i zabrudzeniami. Ponadto niektóre płyny posiadają filtr UV.

Folie samochodowe – jak dobierać płyny do aplikacji

Ważne jest, aby wybierać odpowiednie płyny do aplikacji folii samochodowych. Otóż poszczególne folie samochodowe cechują się odmiennymi właściwościami. Wybierając płyn do aplikacji, do dyspozycji masz preparaty przeznaczone do konkretnych typów folii, jak i środki uniwersalne.

Kolejna sprawa to dodatki uszlachetniające zawarte w płynie. Zastanów się, na czym konkretnie Ci zależy i wybierz płyn z odpowiednimi dodatkami, na przykład tymi chroniącymi przed uszkodzeniem folii. Kolejna decyzja powinna dotyczyć formy płynu. Czy ma to być preparat gotowy do użycia czy może koncentrat przeznaczony do rozcieńczenia w wodzie? Warto zaznaczyć, że niektórzy producenci oferują też żele do aplikacji folii samochodowych.

Jak widać, wybór płynów do aplikacji folii samochodowej jest bardzo duży. Warto poświęcić nieco czasu na wybór tego odpowiedniego, aby cieszyć się funkcjonalną i estetyczną ochroną szyby lub lakieru.