Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Panele gipsowe 3D – przyjazne dla środowiska i wygodne w montażu

Panele gipsowe 3D
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Panele gipsowe 3D to hit dekoracyjny ostatnich sezonów, który szturmem podbija świat designu, stając się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych farb ściennych oraz tapet. Duży wybór wzorów, atrakcyjna cena, a także prosty montaż sprawiają, że panele ścienne 3D gipsowe znajdują swoje zastosowanie w wielu domach i mieszkaniach, a także przestrzeniach biurowych i usługowych. Czym wyróżniają się panele gipsowe 3D i co sprawia, że tak dobrze prezentują się w naszych wnętrzach?

Panele 3D gipsowe – jakie produkty warto wybierać?

Panele gipsowe 3D to nowoczesne, kwadratowe elementy dekoracyjne, które są wykonane zazwyczaj z gipsu tradycyjnego lub naturalnego gipsu ceramicznego. Na ścianie układane są obok siebie, dzięki czemu tworzą niepowtarzalny wzór, który sprawia głębi potęgowanej dodatkowo przez odpowiedni dobór kolorów. Chociaż na rynku spotykamy się z dwoma rodzajami gipsu, to na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim modele z naturalnego gipsu ceramicznego. Co charakteryzuje te produkty?

Panele ścienne 3D z gipsu naturalnego są odlewane na specjalnych stołach wibracyjnych, co przekłada się na wysoki poziom ich współczynnika twardości oraz idealnie gładką, jednolitą powierzchnię. Co ważne, panele z gipsu ceramicznego są wzmacniane specjalnym włóknem szklanym ciętym, dzięki czemu mamy pewność, że stworzona przez nas zabudowa na ścianie będzie na tyle wytrzymałe, że w miarę upływu czasu panele nie zaczną się kruszyć.

Panele 3D z gipsu ceramicznego charakteryzuje także niski poziom higroskopijności, co zawdzięczamy poddawaniu poszczególnych elementów procesom suszenia w suszarni. Są to produkty o naturalnym pH, zbliżonym do pH skóry, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko pleśni i zagrzybień, a także zapewniamy sobie i bliskim maksimum bezpieczeństwa.

panele 3d

Sprytny patent na remont dla zabieganych

Brak Ci czasu na przeprowadzanie długich, wyczerpujących remontów? Koniecznie wypróbuj panele 3D z naturalnego gipsu ceramicznego, które nie tylko całkowicie odmienią wystrój Twojego wnętrza, ale także zapewnią wieloletnią wytrzymałość. Dzięki tym prostym elementom dekoracyjnym nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu na prace wykończeniowe – wystarczy, że ułożysz je odpowiednio na ścianie i przykleisz, a w razie potrzeby pokryjesz farbą winylową, lateksową lub akrylową. Sam dobierasz ich kolor, zgodnie z indywidualnymi gustami i preferencjami!

Osoby zainteresowane zakupem paneli ściennych 3D z naturalnego gipsu ceramicznego zapraszamy do zapoznania się z ofertą FlexGips, producenta wysokiej jakości paneli 3D gipsowych: Panele ścienne 3D.