Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kolekcje mebli Pionier Meble - stylowe i designerskie meble hotelowe

Pionier Meble
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wystrój hotelu to bardzo istotna kwestia nie tylko pod względem czysto funkcjonalnym. Począwszy od recepcji, aż po apartamenty i pokoje – aranżacja wszystkich przestrzeni jest wizytówką obiektu. Ogromne znaczenie ma dobór mebli hotelowych, które muszą łączyć w sobie użyteczność, trwałość i wytrzymałość z estetyką i odpowiednim wzornictwem.

Komfortowo i praktycznie – meble hotelowe

Nie tak łatwo urządzić pokoje hotelowe. Powinny być funkcjonalne i wygodne dla managera w podróży służbowej, zapewniać odpowiednie warunki do pracy i odpoczynku. Z drugiej strony, gość chce się czuć jak w domu, komfortowo i przyjemnie. Nawet jeśli nadrzędnym celem jest uzyskanie wnętrza przytulnego i klimatycznego, meble do hotelu różnią się od tych, które wybiera się do mieszkania.

Dlaczego meble hotelowe różnią się od tych na użytek prywatny?

Przede wszystkim z szaf, szafek czy łóżek hotelowych korzysta wiele osób. Eksploatacja jest o wiele bardziej intensywna niż w standardowym mieszkaniu. Dlatego meble hotelowe muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, mieć solidną konstrukcję gwarantującą trwałość i wytrzymałość. Równie istotny aspekt to funkcjonalność. Pokoje hotelowe zastępują mieszkanie – dla niektórych gości na jeden czy dwa dni, inni korzystają z nich o wiele dłużej. A zatem łóżka mają być wygodne, szafy hotelowe zorganizowane tak, aby pomieścić wszystkie bagaże gościa. Potrzebne jest miejsce do pracy, np. biurko, ale też do wypoczynku (sofa, fotele, stolik kawowy itp.).

Tu pojawia się kolejny czynnik, jakim jest typ gości odwiedzających hotel. Inne są oczekiwania pary w podróży poślubnej czy licznej rodziny na wycieczce. Specyficzne potrzeby ma biznesmen lub manager w delegacji. Z reguły kolekcje mebli hotelowych składają się z różnych elementów, które można wykorzystać w dowolnych aranżacjach i konfiguracjach – od „służbowej” jedynki po apartament dla nowożeńców. Nie mniej istotna jest stylistyka i wzornictwo.

Meble w recepcji, w przestrzeniach wspólnych, w pokojach muszą stanowić spójną koncepcję i komponować się z wystrojem całego obiektu. Są klimatyczne pensjonaty z klasycznymi meblami, a w eleganckich hotelach mamy apartamenty, w których zachwycają stylowe designerskie meble, wyposażenie w stylu glamour, retro albo wręcz przeciwnie - surowe, proste linie, minimalistyczne i nowoczesne meble. Wybierając meble do hotelu należy także pamiętać o dość ograniczonym metrażu, pokój to nie mieszkanie z kilkoma pokojami. Nie można go przytłoczyć zbyt dużą ilością mebli. Stąd też priorytet, jakim jest ich przemyślana konstrukcja, organizacja i ergonomiczność.

Jak wybrać odpowiednie meble hotelowe? 

Już po takiej wstępnej analizie widać, że meblach do hotelu nie można oszczędzać. Muszą przetrwać wielu gości, jak najdłużej, prezentować się jak najlepiej przez ten cały czas. Mają wyglądać schludnie, efektownie i higienicznie. Warto znaleźć dobrego, sprawdzonego i polecanego producenta. Doskonałym partnerem będzie marka Pionier Meble. To renomowany polski producent z 25-letnim doświadczeniem we współpracy z branżą HoReCa. Zapewnia kompleksowe wyposażenie dla hoteli, obiektów konferencyjnych. Oferuje klasyczne meble dla pensjonatów rodzinnych i stylowe meble hotelowe dla obiektów o standardzie czterogwiazdkowym.

Pionier Meble – meble na miarę hotelu

Aranżacja hotelu musi być spójna - w przypadku Pionier Meble mamy wszystko, czego potrzebuje obiekt nastawiony na gości, turystów. Firma oferuje przemyślane projekty i gotowe zestawy, które sprawdzają się w różnych aranżacjach. To nie tylko szeroki wybór pod względem wzornictwa, ale także meble zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu. Można je dowolnie konfigurować, wybrać te elementy kompletu, które będą potrzebne w danym obiekcie i pokoju.

Nowe kolekcje mebli hotelowych

Meble Pionier to kolekcje mebli na miarę potrzeb różnych klientów – od minimalistycznej prostoty, przez oryginalne formy designerskich mebli, po klasyczne i stylowe wyposażenie. Ekonomicznym i efektownym rozwiązaniem jest np. kolekcja Metro, funkcjonalna i wygodna. Uniwersalne zastosowanie, trwałość i wytrzymałość to tylko niektóre zalety mebli do hotelu z serii Arizona.

Zobacz kolekcję Arizona na Pioniermeble.pl: http://pioniermeble.pl/meble-hotelowe/kolekcja-arizona/ 

Nowoczesne i proste sprawdzają się w wielu pokojach i apartamentach. Oryginalna forma, nutka egzotyki i ciekawe kontrasty wyróżniają kolekcję Tokio na tle innych mebli hotelowych. Z kolei serie Madera i Palermo to doskonały przykład na to, że klasyka i stylowe meble hotelowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem. W obiektach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce pięknie prezentują się meble z kolekcji Frankfurt oraz Nebraska Warto docenić fakt, że producent zapewnia możliwość łączenia i tworzenia zestawów na indywidualne potrzeby danego obiektu. Na plus zapisują się też różne opcje kolorystyczne mebli lub stelaży. W zależności od wymagań klienta firma zapewnia różne rodzaje łóżek (skrzyniowe, kontynentalne i dostawki), komfortowe materace (bonelowe, kieszeniowe) oraz tekstylia (okienne, pościelowe itp.).

Pierwsze wrażenie – meble do recepcji

Na spójny i dobrze zaprojektowany wygląd hotelu wpływa także umeblowanie i wyposażenie recepcji oraz lobby. Ta przestrzeń musi zrobić pierwsze i dobre wrażenie. Jednocześnie powinna być wygodna i ergonomiczna dla pracowników. Nie może odbiegać od wystroju hotelu i pokojów. Meble recepcyjne Pionier Meble są dopasowane pod względem wzornictwa do całej oferty producenta. Zapewniają też zorganizowane, bezpieczne i estetyczne miejsce pracy.