Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Winobranie Francja – coraz bliżej zbiory winogron

winobranie we francji Bis-Pol
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Winobranie we Francji to nie tylko praca sezonowa, ale możliwość poznania kultury, nowych ludzi i to wszystko w otoczeniu pięknych francuskich winnic. Krótkie wyjazdy zapewniają solidną dawkę gotówki. Organizowane są z zachowaniem wszystkich formalności po stronie organizatora. Winobranie to świetne doświadczenie, które co roku przyciąga wiele osób. Sprawdź, w jaki sposób organizowane są wyjazdy na winobranie z firmą Bis-Pol.

Zbiory winogron – ile dni pracy, kiedy i jakie zarobki

Od lat różni ludzi w różnym wieku o różnych zainteresowaniach i różnych celach wybierają się na winobranie do Francji. Dlaczego ten region cieszy się taką popularnością? Winobranie we Francji to jeden z ważniejszych procesów produkcji francuskiego wina. Klimat winnic, piękna pogoda, francuska kultura – od wielu lat te czynniki wpływają na decyzję uczestników o wyjeździe. Drugą kwestią jest oczywiście zarobek, który można skomentować w prosty sposób: krótki okres pracy, a dobre pieniądze.

Uczestnicy wyjeżdżający na winobranie we Francji z firmą Bis-Pol mają zapewnione od 10 do 16 dni pracy. Wyjazdy odbywają się na przełomie sierpnia i trwają do końcówki września. Wynagrodzenie uzależnione jest od przepracowanych godzin, ale oscyluje w granicach 1050 euro brutto (4504,52 na dzień 10.05.2024) do 1380 euro brutto (5920,23 na dzień 10.05.2024). Dodatkowe premie otrzymują uczestnicy, którzy pełnią na wyjeździe dodatkowe funkcje (np. są liderami grupy z językiem francuskim, kierowcą lub opiekunem kempingu).

Winobranie Francja z Bis-Pol – co masz zapewnione?

Firma Bis-Pol organizuje wyjazdy od ponad 16 lat. Bogate doświadczenie pozwala na sprawną organizację oraz dopełnienie wszelkich formalności po stronie organizatora. Wyjeżdżając na winobranie z Bis-Pol, masz zapewnione między innymi:

 • Legalna praca – Podpisanie umowy o pracę z Bis-Pol, a następnie oddelegowanie do francuskiego pracodawcy.
 • Elastyczność – Możliwy wybór konkretnego winiarza oraz krótszy lub dłuższy wyjazd.
 • Możliwość wyjazdy ze znajomymi – Oraz możliwość mieszkania w jednym domku ze znajomymi.
 • Zakwaterowanie – Schludne i dobrze wyposażone kempingowe domki. Dwuosobowe pokoje, aneksy kuchenne (kuchenka, mikrofalówka, lodówka, garnki, sztućce, podstawowe naczynia), łazienka.
 • Wyżywienie – Wyżywienie jest bezpłatne (obiady, a część winnic zapewnia również śniadania). Winnice zapewniają wodę pitną oraz obiad serwowany w południe lub po pracy.
 • Szkolenie pierwszego dnia – Każdy uczestnik zostaje przeszkolony w pierwszym dniu, jak należy ciąć winogrona i co dalej z nimi robić.
 • Transport do pracy  Transport z Polski do Francji i z powrotem jest darmowy. Transport do miejsca pracy również jest zapewniony, podobnie jak wyjazdy na zakupy.
 • Opieka rezydenta, tłumacza oraz przedstawiciela pracodawcy – W każdym obozie jest opiekun medyczny, koordynator grupy, rezydent do spraw zakwaterowania oraz tłumacz przysięgły. Każdy uczestnik może się z nimi skontaktować.
 • Pewny zarobek w krótkim czasie, wypłaty na czas – Legalna praca, pewny zarobek i wypłaty na czas.
 • Wycieczki w dni wolne (możliwe wyjazdy: Paryż, Beaune, Dijon, Autun, Wersal, Nevers, Chambord)
 • Świetna atmosfera potwierdzona licznymi opiniami uczestników!

Zdjęcia z winobrania z Bis-Pol

winobranie we francji Bis-Pol

zbiory winogron we francji Bis-Pol

Zapisy na winobranie – to już niedługo!

Winobranie we Francji to praca sezonowa, dlatego oferty pracy pojawiają się tylko raz w roku. Wyjazdy na zbiory winogron zbliżają się wielkimi krokami. Przed wyjazdem warto dowiedzieć się, co należy zabrać, jakie są wymagania oraz jak ogólnie wygląda praca na zbiorach winogron. Osoby zainteresowane więcej informacji mogą uzyskać na stronie: https://winobranie.bispolhr.com/pl.