Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak usunąć worki pod oczami?

Zdrowa powieka
Źródło zdjęć: pixabay.com
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Worki pod oczami mogą być problemem zarówno estetycznym, jak i sygnałem o nieprawidłowościach zdrowotnych. Sposoby na ich redukcję są różnorodne i zależą od przyczyn ich powstawania, które mogą być genetyczne, wynikać z niezdrowego trybu życia, niedostatku snu, czy chorób.

Domowe sposoby na redukcję worków pod oczami

Domowe metody mogą być skuteczne w walce z workami pod oczami, szczególnie jeśli są stosowane regularnie i w połączeniu z zdrowym stylem życia.

  • Chłodne okłady: Proste, ale efektywne podejście, które można zastosować, to użycie chłodnych okładów. Można tu wykorzystać lodowate kompresy, schłodzone plastery ogórka, czy ziemniaka, a także płatki kosmetyczne nawilżone w chłodnej wodzie. Chłód skutecznie zmniejsza opuchliznę, poprawiając krążenie w obszarze oczu.
  • Okłady z ziemniaka, ogórka i jabłka: Plastry tych warzyw i owoców, schłodzone w lodówce, mają działanie kojące i redukujące opuchliznę. Ziemniaki ze względu na swoje właściwości mogą również pomóc w zmniejszeniu cieni pod oczami.
  • Okłady ziołowe: Wykorzystanie ziół takich jak rumianek, świetlik, czy zielona herbata, może przynieść ulgę opuchniętym oczom. Zioła te, znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych i kojących, mogą być stosowane w formie naparów do okładów.
  • Masaż limfatyczny: Delikatny, samodzielnie wykonany masaż wokół oczu może poprawić krążenie i przyczynić się do zmniejszenia opuchlizny. Stosowanie delikatnych, okrężnych ruchów wokół oczu może stymulować odpływ limfy i redukować worki pod oczami.

Medycyna Estetyczna: Zabiegi na Worki pod Oczami

W przypadku, gdy domowe sposoby nie przynoszą zadowalających efektów, warto zainteresować się zabiegami usuwania worków pod oczami. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanym metodom, medycyna estetyczna oferuje skuteczne rozwiązania na ich redukcję. Oto kilka popularnych zabiegów:

  • Zabieg Surgen: Jest to metoda, która polega na delikatnym nakłuciu skóry i podgrzewaniu jej przy wykorzystaniu techniki radiofrekwencji, a następnie na stymulacji skóry za pomocą malutkich igieł przekazujących bezpieczne impulsy elektryczne. Dzięki temu skóra pod oczami regeneruje się, a worki stają się mniej widoczne.
  • Laserowa Korekcja Powiek Górnych to innowacyjny zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru luźnej, opadającej skóry z górnych powiek. Dzięki wykorzystaniu lasera, zabieg umożliwia bardzo precyzyjne wykonanie nacięć, co minimalizuje krwawienie oraz uszkodzenia tkanek. Przykładem gabinetu, w którym można skorzystać z tego zabiegu jest Ultraderm w Gdańsku.
  • Zabieg Pollogen Legend: To kolejna metoda opierająca się na działaniu fal radiowych. Skupia się na stymulacji włókien kolagenowych, poprawieniu mikrokrążenia skóry oraz zwiększeniu poziomu dotlenienia i odżywiania tkanek, co znacząco redukuje worki pod oczami.
  • Zabieg GeneO+: Bazuje na efekcie Bohra, wykorzystując na powierzchni skóry bąbelki zawierające dwutlenek węgla. Dzięki temu dochodzi do regeneracji skóry i poprawy jej kolorytu, co skutecznie redukuje opuchliznę pod oczami.
  • Zabieg Dermapen3/Mezopen: Polega na nakłuciu skóry malutkimi igiełkami oraz wprowadzeniu do jej głębokich partii substancji odżywczych, co prowadzi do regeneracji tkanek i znacznej poprawy wyglądu skóry pod oczami.

Warto pamiętać, że przed wyborem konkretnego zabiegu należy skonsultować się ze specjalistą w klinice medycyny estetycznej. Lekarz może również zaproponować inne, dostosowane do indywidualnej sytuacji rozwiązania, które pomogą skutecznie i bezpiecznie zredukować worki pod oczami.

Podsumowanie

Ważne jest, aby pamiętać, że w niektórych przypadkach worki pod oczami mogą być sygnałem poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak choroby nerek, serca, czy tarczycy. Podejście do problemu worków pod oczami powinno być holistyczne, uwzględniając zarówno prostsze metody domowe, jak i, w razie potrzeby, profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Zawsze jednak priorytetem powinno być nasze zdrowie. Jeżeli doświadczamy tego problemu bez wyraźnych powodów, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest skorzystanie z usług lekarza POZ.