Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Psychoterapia dla firm coraz częstszym wyborem pakietu benefitów dla pracowników

przyjaźn
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Świadomość wagi zdrowia psychicznego wśród społeczeństwa stale rośnie, sprawiając, że coraz więcej osób korzysta z pomocy psychoterapeutycznej.

Co równie ważne, wizyta u psychologa przestała być dodatkowo kojarzona jedynie z leczeniem tylko tych poważniejszych zaburzeń, dzięki czemu częściej udajemy się do gabinetu psychoterapeuty celem lepszego zrozumienia własnych emocji, nauki umiejętności budowania relacji międzyludzkich oraz wsparcia w życiu zawodowym. Szczególnie to ostatnie zagadnienie stało się ostatnimi czasy priorytetem dla serwisów oferujących usługi psychoterapii online, które wprowadziły specjalne, dedykowane pakiety dla firm w formie benefitów pracowniczych. W tym artykule spróbujemy dowiedzieć się czegoś więcej o tej coraz częściej wybieranej przez nie tylko korporacje, ale i także mniejsze firmy usłudze.

Jak scharakteryzować psychoterapię online?

Psychoterapia online to nowoczesna adaptacja tradycyjnej formy terapii dostosowana do współczesnych narzędzi technologicznych, które umożliwiają prowadzenie sesji terapeutycznych za pomocą rozmaitych komunikatorów internetowych i aplikacji takich jak Skype, Zoom, Google Meets, WhatsApp oraz wiele innych. Wystarczy posiadać jedno z ogólnodostępnych dzisiaj urządzeń takich jak telefon, laptop lub tablet, aby skorzystać z możliwości przeprowadzenia sesji terapeutycznej online z wybranym terapeutą.

Według Piotra Chełchowskiego, współzałożyciela Trzymsie Dla Firm - jednego z pionierskich oraz najbardziej innowacyjnych ośrodków psychoterapii online, rosnące i dynamicznie zmieniające się potrzeby w obszarze usług psychoterapeutycznych były jednym z głównych determinantów poszerzenia oferty usług o specjalne pakiety dla przedsiębiorstw, których głównym celem jest zapewnienie nieograniczonego wsparcia terapeutycznego pracowników, dostęp do specjalistycznych materiałów pomocowych, a także możliwość uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych mających na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju pracowników, utrzymanie wysokiego poziomu motywacji w zespole oraz budowanie odpowiednich relacji międzyludzkich.

Jakie pakiety usług najczęściej znajdziemy w ofercie wsparcia psychoterapeutycznego dla firm?

Najlepsze na rynku oferty psychoterapii dla firm najczęściej zawierają:

  • Szereg kompleksowych i zróżnicowanych usług psychoterapeutycznych umożliwiających pracownikom rozwijanie kompetencji miękkich oraz korzystanie z terapii indywidualnej.
  • Monitorowanie bezpieczeństwa zatrudnionych poprzez zapewnienie możliwości kontaktu pracowników z psychologiem w razie zaistniałej potrzeby.
  • Popularne kursy samopomocowe, które wspomagają między innymi rozwój zawodowy pracowników, realnie wpływają na zwiększenie efektywności w zespole oraz pokazują jak na wczesnym etapie rozpoznać objawy wypalenia zawodowego u zatrudnionych, a także jak sobie z tym problemem radzić.
  • Gwarancję anonimowości, pozwalającą pracownikom zachować pełną dyskrecję korzystania z usług psychoterapeuty.

Jakie argumenty czynią ofertę psychoterapii dla firm atrakcyjną formą benefitów dla pracowników?

Zapewnienie nielimitowanego wsparcia psychoterapeutycznego w miejscu pracy to gwarancja dostępu do certyfikowanych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego, którzy kompleksowo i w sposób kompetentny zatroszczą się o bezpieczeństwo zatrudnionych.

Dodatkowo, dzięki skorzystaniu z dedykowanych firmom pakietów uzyskamy dostęp do różnorodnych, wysokiej jakości narzędzi, które pomogą w budowaniu pozytywnej atmosfery w zespole, zwiększą jego efektywność oraz będą kluczowe w prewencji i zwalczaniu wypalenia zawodowego.

Zdrowe, bezpieczne środowisko pracy to fundament efektywnego zarządzania kapitałem ludzkim, co przekłada się na osiąganie celów biznesowych i wzmacnia zaufanie pracowników do pracodawcy.

Niezależnie od wielkości firmy i ilości zatrudnionych, dostęp do tego typu benefitów będzie stanowił realne wsparcie w zrównoważonym rozwoju prowadzonego biznesu.