Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


JP Medica - abonamenty medyczne dla pracowników

abonamenty medyczne
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Obecny rynek pracy jest poddawany nieustającym zmianom, a pracodawcy mierzą się z różnorodnymi wyzwaniami, w tym organizowaniem odpowiednich benefitów dla swoich pracowników. Sprawdźmy, jakie korzyści może przynieść podpisanie umowy ze sprawdzonym dostawcą usług medycznych, jakim jest JP Medica.

Dlaczego abonamenty medyczne? Wyższy standard opieki dla Twoich pracowników

Troska o zdrowie pracowników stała się nieodłączną częścią strategii sukcesu przedsiębiorstw. Abonamenty medyczne to kluczowe narzędzie w podnoszeniu standardów warunków pracy pracowników, co ma nie tylko znaczący wpływ na ich zdrowie, ale również przekłada się na efektywność i wydajność organizacji.

Już blisko 70 procent osób odbywających rozmowy na stanowisko specjalistów podkreśla, że jest dla nich istotne to, czy dana firma oferuje wsparcie w postaci abonamentów prywatnej opieki medycznej. Niekiedy ten czynnik może przesądzić o tym, czy pracownik zdecyduje się podjąć pracę w naszym przedsiębiorstwie, czy konkurencyjnym: w czasach, gdy szczególnie istotne jest doświadczenie i kompetencje pracowników, może to stanowić o przyszłości całej firmy. 

Co więcej, abonamenty medyczne są również czystym zyskiem dla pracodawcy. Szybki dostęp do lekarza, a także zapewnienie optymalnej opieki zdrowotnej pracownikom sprawia, że niwelowane są absencje chorobowe lub skracane są one nawet o kilkadziesiąt procent czasu. 

To z kolei przekłada się na zwiększenie się efektywności zespołu i wpływa pozytywnie na samopoczucie pracowników w miejscu pracy. 

Czym charakteryzują się abonamenty medyczne?

Abonamenty medyczne oferują personalizowane podejście do opieki zdrowotnej, dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników. Poprzez szeroki zakres usług medycznych, pracownicy mogą korzystać z kompleksowej diagnostyki, specjalistycznych konsultacji i badań profilaktycznych, co pozwala na wczesne wykrywanie problemów zdrowotnych i skuteczną interwencję.

JP Medica może poszczycić się najbardziej wszechstronną opieką medyczną w najlepszej rynkowej cenie. Nawet w podstawowych pakietach medycznych pacjent może liczyć na wsparcie lekarza medycyny rodzinnej, internisty, laryngologa, ginekologa, kardiologa, gastrologa i wielu innych, na dodatek z gwarantowanym czasem oczekiwania na wizytę nie przekraczającym kilkunastu dni.

Tymczasem tradycyjne systemy opieki zdrowotnej często generują długie kolejki i opóźnienia w dostępie do lekarzy czy specjalistów. W przypadku korzystania wyłącznie z usług Narodowego Funduszu Zdrowia, leczenie niektórych chorób jest wręcz niemożliwe. Oczekiwanie na wizytę u specjalisty przeciąga się do kilku-kilkunastu miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet lat.

Tymczasem szybka i trafna diagnostyka może znacząco skrócić czas choroby, albo wręcz nie dopuścić do jej pogłębienia się. Dlatego prywatne abonamenty medyczne dają pracownikom komfort i bezpieczeństwo, którego brakuje im na co dzień. 

Co więcej, wiele prywatnych usługodawców oferujących abonamenty medyczne, takich jak JP Medica, umożliwia objęcie abonamentem medycznym również bliskich pracownika. Odbywa się to za dodatkową opłatą, którą w wygodny sposób potrącana jest z wypłaty pracownika co miesiąc. Dlatego nie musi on pamiętać o dodatkowych przelewach czy samodzielnym pilnowaniu terminów. 

Szybki dostęp do lekarza i nie tylko. Co oferuje JP Medica?

Abonamenty medyczne JP Medica eliminują te bariery, umożliwiając pracownikom szybki dostęp do opieki bez konieczności długiego oczekiwania. Skrócenie czasu oczekiwania na wizytę przekłada się na natychmiastową reakcję na problemy zdrowotne.

JP Medica zapewnia nie tylko dostęp do lekarzy specjalistów niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, ale również oferuje transport medyczny w wybranych miastach i na terenie Polski. Ze względu na transparentną politykę finansową, pacjenci są doskonale poinformowani, za co płacą i jaki zakres obejmuje ich rodzaj abonamentu. Dzięki temu unikają przykrych niespodzianek, w których konieczne jest posiadanie wkładu własnego w razie leczenia. 

Abonamenty medyczne JP Medica nie skupiają się jedynie na reaktywnej opiece zdrowotnej, ale również kładą nacisk na profilaktykę i edukację zdrowotną pracowników. Programy profilaktyczne, regularne badania i kampanie edukacyjne pomagają pracownikom zrozumieć i zarządzać swoim zdrowiem, co długofalowo przekłada się na zmniejszenie absencji chorobowej i wzrost produktywności.

W JP Medica pacjenci mogą liczyć także na regularne wizyty u stomatologa. W ramach pakietów dostępne są wizyty u psychologa i psychiatry, a gdy stan pacjenta tego wymaga, możliwe jest kontynuowanie terapii u wybranego specjalisty za dodatkową opłatą. w podstawowych abonamentach każdy pacjent otrzymuje opiekę lekarza medycyny rodzinnej, internisty, ginekologa, urologa, kardiologa, laryngologa, neurologa, endokrynologa oraz lekarzy wielu innych specjalizacji, do których w przypadku kontraktów na NFZ oczekuje się długie miesiące.

Co więcej, JP Medica oferuje badania z zakresu medycyny pracy, a także wszystkie badania diagnostyczne i obrazowe. Pozwalają one na szybkie przedstawienie planu leczenia pacjentowi i podjęcie niezbędnej terapii: zarówno przy chorobach nagłych, jak i chorobach przewlekłych wymagających stałego monitorowania stanu zdrowia, np. endokrynologicznych lub kardiologicznych.

Czym się kierować przy wyborze dostawcy prywatnych usług medycznych?

Wybór dostawcy prywatnych usług medycznych jest istotną decyzją, która może mieć zasadniczy wpływ na funkcjonowanie Twojej firmy. Dlatego przed podpisaniem kontraktu, koniecznie sprawdź reputację dostawcy. Możesz przeczytać opinie pacjentów, sprawdzić opinie online. Długoletnie doświadczenie i dobra reputacja mogą świadczyć o wysokiej jakości usług. Upewnij się, że personel medyczny dostawcy posiada odpowiednie kwalifikacje, certyfikaty i doświadczenie. To może obejmować lekarzy, pielęgniarki, techników medycznych i inne osoby zaangażowane w świadczenie usług.

Kolejną kwestią jest sprawdzenie, jakie konkretne usługi medyczne oferuje dostawca. Czy spełniają one potrzeby zdrowotne Twoich pracowników i czy są zróżnicowane pod względem usług oferowanych w ramach poszczególnych abonamentów. Młodsze osoby bezdzietne będą prawdopodobnie zainteresowane tańszym abonamentem z podstawowymi usługami, natomiast osoby z rodzinami zazwyczaj chcą wykupić pakiet, który obejmuje opieką medyczną również bliskich. 

Ważną kwestią jest również to, w jakich lokalizacjach znajdują się poszczególne placówki. JP Medica oferuje ponad 800 punktów w całej Polsce - niektórzy dostawcy prywatnych usług medycznych funkcjonują tylko w obrębie jednego miasta, co w przypadku niewielkich firm nie będzie stanowiło większego problemu, ale już przedsiębiorstwa, które zatrudniają osoby w całym kraju np. na pracy zdalnej, mogą potrzebować innego usługodawcy.  

Następnym tematem jest czas oczekiwania na umówione wizyty. Szybki dostęp do usług medycznych jest niezwykle istotny, zwłaszcza w nagłych przypadkach. W przypadku JP Medica czas oczekiwania na kontakt z call center to maksymalnie 1 minuta, a dostęp do konkretnych usług lekarskich jest wpisany w regulamin poszczególnych abonamentów.

Tematem, często podnoszonym przez usługobiorców prywatnych abonamentów medycznych jest to, że nie wszystkie placówki spełniają wysokie standardy pod względem infrastruktury medycznej. Nowoczesne technologie przyczyniają się do lepszej diagnostyki i sprawnego leczenia. 

Oczywiście nie bez znaczenia jest również cena ubezpieczenia: JP Medica oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku usług medycznych. Ma również najbardziej rozbudowane nawet podstawowe abonamenty w stosunku do innych usługodawców. 

Dlaczego warto wybrać prywatne abonamenty medyczne?

W tradycyjnym modelu opieki zdrowotnej, przedsiębiorstwa często muszą ponosić koszty związane z długotrwałymi nieobecnościami pracowników spowodowanymi chorobami czy kontuzjami. Abonamenty medyczne nie tylko redukują te koszty, ale również stanowią inwestycję w zdrowie pracowników, co przekłada się na długofalowy zwrot z inwestycji w postaci bardziej zdrowego i zmotywowanego zespołu.

Abonamenty medyczne JP Medica umożliwiają pracownikom wybór lekarza i miejsca leczenia zgodnie z ich preferencjami. To nie tylko podnosi komfort pacjenta, ale również przyczynia się do większej satysfakcji pracownika z oferowanej opieki zdrowotnej, co ma wpływ na lojalność i zaangażowanie w miejscu pracy. Pacjenci korzystający z abonamentów w JP Medica mogą korzystać z kilkuset placówek medycznych w całym kraju: zarówno klinik i gabinetów lekarzy, jak i punktów pobrań i punktów diagnostyki obrazowej. 

Pracodawca decydując się na współpracę z JP Medica zyskuje wsparcie dedykowanego zespołu specjalistów, których zadaniem jest pilnowanie, aby wybrany pakiet usług był dopasowany do potrzeb pracowników. W regularnych odstępach pracodawcy przedstawiany jest raport mówiący o tym, w jaki sposób wykorzystywane są usługi JP Medica przez pracowników i sugestie dotyczące ewentualnej zmiany pakietu (oczywiście z zachowaniem wszelkich standardów ochrony danych osobowych i praw pacjenta). 

Zespół doradców czuwa nad tym, aby pakiet abonamentów wybrany przez pracodawcę był dopasowany do profilu jego pracowników oraz by był zgodny z budżetem, jaki pracodawca zdecydował się przeznaczyć na ten cel. 

W skrócie, abonamenty medyczne JP Medica nie tylko podnoszą standardy opieki zdrowotnej dla pracowników, ale również stanowią strategiczną inwestycję w kapitał ludzki przedsiębiorstwa. Dzięki personalizacji, natychmiastowemu dostępowi do opieki, inwestycji w profilaktykę i redukcji kosztów, firma ta zmienia oblicze opieki zdrowotnej w miejscu pracy, stawiając pracowników na pierwszym miejscu.

Więcej na temat abonamentów medycznych oferowanych przez JP Medica znajdziesz na: jpmedica.com