Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie preparaty stosuje się w zabiegach na dolinę łez i bruzdy nosowo wargowe

zabieg na dolinę łez
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Jeśli zmagasz się z problemem szpecących zmarszczek w okolicach oczu lub ust, w tym artykule przedstawimy pokrótce, czym jest dolina łez oraz bruzdy nosowo wargowe. Podpowiemy Ci również, jak w skuteczny sposób pozbyć się ich na długi czas, a także jak zapobiec ich powstawaniu.

Co to jest dolina łez?

Dolina łez nie jest terminem geograficznym. W kosmetologii doliną łez zostało nazwane zagłębienie, które pojawia się na skórze w miejscu pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Jest to charakterystyczny objaw procesu starzenia się skóry, jednak czasami powstaje także u osób młodych. Dolina łez sprawia, że twarz traci swój estetyczny wygląd, dodaje ona nie tylko lat, ale i powoduje, że prezentujemy się jako schorowane, smutne i zmęczone życiem osoby. Powstaje ona na skutek utraty jędrności skóry w okolicach oczy. Jej nazwa wzięła się stąd, że zapadnięcia, które powstają na naszej twarzy, przypominają drogę, jaką przebywają łzy. Oczodoły zapadają się, a wokół nich tworzą się drobne zmarszczki, które z czasem się pogłębiają.

Jakie są przyczyny jej powstania?

Dolina łez powstaje w wyniku procesu starzenia się skóry. Z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniejszą ilość elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego. A właśnie te substancje są odpowiedzialne za utrzymanie naturalnej elastyczności skóry w okolicach oczu. By zapobiegać powstaniu doliny łez, należy nie tylko odpowiednio pielęgnować swoją skórę od najmłodszych lat, ale także utrzymywać zdrowy tryb życia oraz unikać eksponowania tych partii twarzy na działanie silnych promieni słonecznych. Należy pamiętać, że skóra, która umiejscowiona jest pod oczodołami, jest cienka oraz bardziej wrażliwa niż w przypadku innych elementów twarzy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie jej prawidłowego napięcia w tym obszarze.

Czym są zmarszczki nosowo wargowe?

Bruzdy nosowo wargowe to pionowe zmarszczki, które pojawiają się w okolicach nosa i ust. Przebiegają one od kącików ust aż do nosa. Z początku są one dosyć płytkie, jednak z biegiem lat, zmieniają się w głębsze fałdy, które postarzają nasz wygląd, jak również wyglądają bardzo nieestetycznie.

Jak powstają bruzdy nosowo wargowe?

Zmarszczki te powstają w wyniku starzenia się środkowej części twarzy. Na ich widoczność ma wpływ redukcja tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą w okolicach nosa i ust. Do ich pogłębiania przyczyniają się przede wszystkim siły grawitacyjne, które oddziałują na nasze ciało. Także nadmierny stres oraz niezdrowy tryb życia może spowodować, że pojawiają się one u coraz młodszych osób. Zmiany hormonalne oraz nagły proces schudnięcia również może uwidocznić zmarszczki nosowo wargowe.

Jak pozbyć się bruzd nosowo wargowych oraz doliny łez?

Obecnie medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi, których celem jest usunięcie doliny łez oraz zmarszczek nosowo wargowych. Najpopularniejszym sposobem jest użycie w zmienionych miejscach kwasu hialuronowego, który jest naturalnym wypełniaczem. Jego działanie jest miejscowe, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy. Zapoznaj się z dokładnym opisem likwidacji zmarszczek nosowo wargowych: https://fabskin.pl/kwas-hialuronowy-wypelnianie-bruzd-nosowo-wargowych/ oraz doliny łez: https://fabskin.pl/kwas-hialuronowy-wypelnianie-korekta-doliny-lez/