Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Parafina kosmetyczna – sprawdź atrakcyjne zapachy

zabiegi kosmetyczne
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Czy słyszałaś o parafinowych zabiegach na dłonie lub np. stopy? To cieszący się coraz większym zainteresowaniem domowy zabieg przywracający wysoki stopień nawilżenia skórze. Koniecznie sprawdź jego zalety i wybierz parafinę o przyjemnym zapachu, np. arbuzowym albo różanym.

Aż prosi się, aby na wstępie tego artykułu napisać, że dłonie są wizytówką każdej kobiety. Coś w tym jest, ale nie zapominajmy, że sucha, spierzchnięta skóra na dłoniach to nic przyjemnego. Nie tylko wygląda nieatrakcyjne, ale przede wszystkim przyprawia o dyskomfort. Może nawet powodować ból, gdy zaczyna pękać. Warto zatem wprowadzić regularne zabiegi parafinowe. Jak działa parafina kosmetyczna? Sprawdź szczegóły.

Parafina kosmetyczna – tak czy nie?

Parafina kosmetyczna doceniana jest przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, gdy skóra dłoni szczególnie narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak wahania temperatur, silny wiatr czy bardzo niska temperatura. Gdy dłonie stają się naprawdę podrażnione, jedynym ratunkiem wydaje się wizyta u kosmetyczki. Tymczasem często wystarczy zabieg parafinowy w zaciszu własnego domu. To doskonała opcja dla osób zabieganych, chcących zaoszczędzić na wizytach u kosmetyczki, czy po prostu tych, którzy chcą na co dzień, niezależnie od pory roku, cieszyć się miękką i aksamitną skórą. 

Parafinowy zabieg, czy to na dłonie, czy stopy to nic innego jak zanurzenie kończyn (metoda ta sprawdzi się również w przypadku stóp) w ciekłej parafinie. Tworzy ona na skórze skorupę. Wówczas należy owinąć ręce w folię i ciepłe rękawiczki. Oczywiście tego typu zabiegi są też realizowane w gabinetach kosmetycznych. Nie musisz się tam udawać, by zaznać tego typu efektywnej pielęgnacji. Spokojnie zastosujesz tego typu metodę w domu – nie jest trudna, a produkty są łatwo dostępne. 

Co będzie Ci potrzebne? Na pewno parafina (o tym więcej poniżej), parafiniarka (naczynie do podgrzewania), rękawiczki foliowe i ciepłe rękawiczki. W wielu sklepach internetowych, w tym w drogerii Beautiona, znajdziesz gotowe zestawy, które zawierają wszystkie elementy potrzebne do przeprowadzenia zabiegu. 

Parafina kosmetyczna – zapachy

W Beautiona znajdziesz też różne rodzaje parafiny. Substancja ta naturalnie nie ma zapachu, ale możesz kupić tę z przyjemnym aromatem. Parafina o zapachu arbuza, zielonej herbaty, róży, owoców leśnych, pomarańczy, oliwki, cytryny, aloesu, melona, marakui, a może brzoskwiniowa? Wybór jest ogromny!

Kąpiel parafinowa to genialny sposób na wsparcie codziennej pielęgnacji nie tylko skóry dłoni czy stóp, lecz także innych części ciała, np. łokci, kolan, a nawet twarzy!