© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy piaskowanie zębów niszczy szkliwo?

wybielania zębów
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Powstanie płytki nazębnej i jej nieregularne usuwanie może być przyczyną pojawienia się próchnicy. Jednym ze sposobów działania profilaktycznego jest piaskowanie zębów, które jednocześnie przyczynia się do ich wybielania. Wiele osób przed przystąpieniem do tego zabiegu zastanawia się, czy jest bezpieczny dla szkliwa. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg dentystyczny wykorzystywany jako działanie prewencyjne chroniące przed pojawieniem się próchnicy, paradontozy, a także innych schorzeń dotykających uzębienie. Główny cel piaskowania stanowi usunięcie płytki nazębnej, jak również innych osadów zgromadzonych w przestrzeniach międzyzębowych. Naloty nazębne oprócz chorób powodują również przebarwienia, przez co uzębienie nie prezentuje się najlepiej. Piaskowanie jako metoda wybielania zębów sprawdza się doskonale, pozostawiając je śnieżnobiałe. Warto jednak pamiętać, aby poddawać się zabiegowi raz na kilka miesięcy, by uzyskać zadowalający efekt.

Czy piaskowanie jest bezpieczne dla szkliwa?

Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy specjalnego narzędzia zwanego piaskarką, która czyści zęby za pośrednictwem wytworzonego ciśnienia. Do piaskowania zębów wykorzystuje się drobiny piasku dentystycznego, który jest węglanem sodu lub piaskiem glicynowym stosowanym zdecydowanie rzadziej. Taki zabieg powinien obywać się w gabinecie stomatologicznym takim jak Jardent z Iławy, pod czujnym okiem doświadczonego dentysty, który odpowiednio dobierze piasek względem mocy ścieralności, a także stanu uzębienia pacjenta.

Piaskowanie nie tylko pozbywa się przebarwień i osadów, ale skutecznie usuwa resztki kamienia nazębnego. Czy ten zabieg może zniszczyć szkliwo? Otóż nie, szkliwo jest bardzo twardą strukturą, która odznacza się wysoką wytrzymałością na ścieranie i odpornością na działanie środków wykorzystywanych w trakcie czyszczenia zębów. Jednak należy pamiętać o tym, że piaskowanie powinno być wykonane prawidłowo i z odpowiednią częstotliwością.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić nadwrażliwość zębów na bardzo ciepłe lub zimne pokarmy. Dlatego lekarze stomatolodzy przekazują wszelkie niezbędne informacje swoim pacjentom dotyczące diety stosowanej przez kilka dni po piaskowaniu. Często dodatkowo zabezpiecza się zęby przed nadwrażliwością poprzez fluoryzację. Korzystanie z zabiegu piaskowania zębów, gwarantuje prawidłową ochronę przed pojawieniem się schorzeń uzębienia, ale również zapewnia piękny, biały uśmiech.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry