© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kwas hialuronowy na stawy - jak go stosować w formie zastrzyków?

Kwas hialuronowy
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Dolegliwości stawów dokuczają w każdym wieku. Siedzący tryb życia, zła dieta, używki i stres znacznie pogarszają stan naszego organizmu. Stawy to tzw. połączenia poszczególnych fragmentów układu kostnego i są one w częstym ruchu. Natura wyposażyła je w specjalne substancje, dzięki którym są odporne na codzienną pracę. Jednak zwykłe zaniedbanie czy też upływ czasu mogą pogorszyć ich stan. Warto w takim wypadku zastanowić się nad pomocą naszym stawom, by móc wrócić do dawnej sprawności.

Stawy kolanowe - jakie dolegliwości im towarzyszą?

Kolana to największe stawy w organizmie człowieka - narażone na bardzo duży wysiłek. Często spotykają je różne dolegliwości, takie jak ból czy problemy z poruszaniem się. Mimo że na pierwszy rzut oka nie wiążemy wpływu diety z ich stanem, każdy negatywny czynnik wpływa na żywotność stawów i ich pracę. Aktywność fizyczna także jest potrzebna, oczywiście w umiarkowanych ilościach. Częstym powodem problemów ze stawami jest nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń lub brak umiaru w treningach. Należy pozwolić ciału na regenerację.

Wszelki dyskomfort powinniśmy konsultować z lekarzem - często zostawiamy to na ostatnią chwilę, co prowadzi do znacznego uszkodzenia stawu. Do najczęstszych objawów należy także ból w związku ze zmianą ciśnienia atmosferycznego czy nadmierna wrażliwość na temperaturę. W przypadku uszkodzeń stawów mogą nam pomóc zastrzyki z kwasem hialuronowym. W aptekach jest ich duży wybór, jednak cena easy go 1,8% jest najkorzystniejsza, a sam kwas jest polecany przez medyków.

Pomoc w zastrzykach

Medycyna zna wiele sposobów radzenia sobie z przypadłościami układu stawowego. Często stosuje się leki o działaniu miejscowym, maści czy tabletki. Istnieją także zabiegi, które poprawiają stan stawów, m.in. krioterapia czy elektroterapia. Nie wszystkie są jednak tak samo skuteczne. Coraz większą popularnością cieszą się zastrzyki z kwasem hialuronowym, który jest naturalnym budulcem stawów. Podanie go bezpośrednio do torebki stawowej natychmiast poprawia stan chrząstki stawowej.

Takie zastrzyki podaje się więcej niż jeden raz, przez wykwalifikowanego lekarza. Zabieg jest powtarzany, dopóki dolegliwości bólowe nie ustąpią, a także gdy stan mazi kolanowej będzie odpowiedni. Po wstrzyknięciu leku możemy przejść do codziennych czynności. Zabieg nie wymaga pobytu w szpitalu. Należy jednak oszczędzać kolano, dopóki się ono nie zregeneruje.

Zadbaj o swój układ ruchu

Nasze stawy pracują przez całe życie. Jeśli nie zadbamy o nie teraz, w przyszłości możemy narzekać na wiele dolegliwości. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają naszym stawom - to fakt. Na szczęście medycyna coraz bardziej się rozwija, a na rynku pojawia się coraz więcej środków ułatwiających nam funkcjonowanie. Nie zapominajmy o ruchu, bo do tego w końcu kolana są stworzone, a wszelkie zaniedbania mogą w przyszłości się zemścić.

Warto przed wybraniem formy terapii naszych stawów zastanowić się nad zastrzykami z kwasu. Zabieg nie jest bolesny, choć dla wielu z nas strzykawka nie kojarzy się przyjemnie. Dodatkowo nie jest to działanie inwazyjne, a po podaniu zastrzyku nie zostaniemy unieruchomieni.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry