© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowoczesne metody leczenia zaćmy

Leczenie zaćmy
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Zaćma zwana również kataraktą to choroba dotykająca setki tysięcy Polaków. W dawnych czasach jej leczenie wymagało skomplikowanych operacji, które często stanowiły poważne zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Na szczęście wraz z biegiem czasu i postępem technologicznym wymyślono nowoczesne, nieinwazyjne metody leczenia zaćmy. Sprawdź, w jaki sposób współcześnie leczy się zaćmę i na czym polega cały zabieg.

Czym właściwie jest zaćma?

Zamglone widzenie, obniżenie ostrości wzroku, problemy z dopasowaniem okularów, wrażliwość na jaskrawe kolory. Są to charakterystyczne dla zaćmy objawy. Często łączą się one z zaburzeniem w widzeniu kolorów czy rozdwojonym obrazem. Katarakta to choroba soczewki oka, która powoduje powstawanie na niej plamek oraz postępującego zmętnienia. Dotyka ona głównie osoby starsze, jednak występuje w każdym przedziale wiekowym.

Zaćma to z pewnością utrudniająca życie dolegliwość, która zupełnie nieleczona może skutkować całkowitą utratą wzroku. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technikom medycznym, zabieg na zaćmę przebiega sprawnie i bezboleśnie.

Zauważasz u siebie objawy zaćmy? A może masz inne problemy ze wzrokiem. Klinika Okulus to miejsce, gdzie bez problemu zbadasz swoje zdrowie i dostaniesz profesjonalne wsparcie medyczne.

Najlepsze sposoby na leczenie zaćmy

Wraz z czasem pojawiają się coraz to bardziej zaawansowane metody lecznice, które sprawiają, że pozbycie się niebezpiecznych swego czasu dolegliwości staje się czymś niezwykle prostym. Nie inaczej jest w przypadku katarakty.

Współczesne leczenie zaćmy najczęściej odbywa się z wykorzystaniem innowacyjnej metody fakoemulsyfikacji. Pozwala ona na bezinwazyjne i bezbolesne pozbycie się zmętniałej soczewki z oka. Co więcej, cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż pół godziny. Ale jak właściwie wygląda taka operacja?

Leczenie zaćmy z wykorzystaniem techniki fakoemulsyfikacji odbywa się przy pomocy ultradźwięków. To one odpowiadają za rozbicie i usunięcie chorej soczewki. Wprowadzane są one do oka poprzez minimalne nacięcia za pomocą specjalnej sondy.

W miejsce uszkodzonej soczewki wszczepiana jest nowa. Chirurg w tym celu wykorzystuje powstałą wcześniej rankę, która pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego samoistnie się zagoi.

Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Ważne jest jednak, aby przez kilka tygodni po operacji udawać się na wizyty kontrolne sprawdzające, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem. Skutki uboczne pojawiają się niezwykle rzadko, a ich wyeliminowanie jest z reguły bardzo proste.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry