© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kiedy warto stosować akrylowe lakiery do paznokci?

akrylowe lakiery do paznokci
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Dziś dostępne są różnorodne produkty, które umożliwiają stworzenie pięknego manicure. Dzięki nim, nawet jeśli masz słabe, łamliwe paznokcie, możesz sprawić, że dłonie będą Twoją wizytówką. Akrylowe lakiery do paznokci to jedna z metod na uzyskanie takiego efektu. Wymagają odrobiny wprawy, ale zapewniają jednocześnie trwałość. Paznokcie są mocne i odporne na uszkodzenia.

Akrylowe lakiery do paznokci – charakterystyka

Wbrew nazwie, akrylowe lakiery do paznokci, nie mają płynnej formuły, jak mogłoby się wydawać. Są dostępne w formie pudru, który stosuje się razem ze specjalnym liquidem. Tylko takie połącznie umożliwia stworzenie trwałej warstwy. Produkty te dostępne są w różnych kolorach. Można z ich pomocą pokryć płytkę, wyrównując jej powierzchnię i przygotowując na położenie lakieru hybrydowego lub po prostu topu. Umożliwiają także nadbudowę paznokci za pomocą formy lub tipsów. Zapewniają trwałość i odporność na uszkodzenia, zarówno mechaniczne, jak i chemiczne. Oczywiście dotyczy to tylko niektórych środków. 

Zalety akrylowych lakierów do paznokci

Akryl zawdzięcza popularność trwałości oraz swoim właściwościom. Jest to produkt, który dobrze trzyma się na płytce i jeśli jest właściwie położony, nie dopuszcza do przedostania się pod lakier żadnych zabrudzeń, które mogłyby wywoływać pogorszenie kondycji paznokcia. Chroni też przed uszkodzeniem i umożliwia naturalny wzrost paznokci. Niewątpliwą zaletą, jaką gwarantują akrylowe lakiery do paznokci, jest brak konieczności utwardzania ich w lampie. Dzięki temu nie tylko nie musisz jej kupować, ale także nie narażasz skóry na niekorzystne oddziaływanie promieniowania. Akryl wysycha samodzielnie, tworząc twardą, odporną warstwę, zapewniającą trwałość nawet do 3 tygodni. Po tym czasie wymaga uzupełnienia.

Kiedy warto wybrać akryl?

Wybierz akrylowe lakiery do paznokci, gdy:

  • chcesz przedłużyć swoje paznokcie,
  • nie chcesz stosować lampy utwardzającej,
  • zależy Ci na trwałości i wytrzymałości lakieru,
  • Twoje paznokcie narażone są na uszkodzenia, na przykład w czasie pracy,
  • obgryzasz paznokcie i chcesz przywrócić im piękny wygląd,
  • chcesz ochronić płytkę przed uszkodzeniami i umożliwić jej odrośnięcie.

Trwałość i piękny efekt zadbanych paznokci to jedne z najważniejszych cech akrylu. Warto rozważyć taki manicure, zwłaszcza gdy zależy Ci na pięknym i długotrwałym efekcie.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry