© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto stosować stabilizatory nadgarstka?

stabilizator nadgarstka
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Stabilizatory nadgarstka występują pod wieloma postaciami. W zależności od rodzaju uszkodzenia stawu i stopnia zaawansowania kontuzji, dobiera się inny stabilizator. Dostępne są ortezy stabilizujące, opaski elastyczne i magnetyczne, opaski z miejscem na kciuk. Po stabilizator warto sięgać w przypadku wystąpienia urazów w obrębie stawu promieniowo-nadgarstkowego. Jest wiele wskazań do jego stosowania. Do wystąpienia bólu w nadgarstku prowadzą również rozmaite jednostki chorobowe.

W czym pomagają stabilizatory nadgarstka? Komu można polecić ich stosowanie?

Jest wiele sytuacji, w których przydają się stabilizatory nadgarstka. Jeśli doszło do powstania urazu w obrębie nadgarstka, to warto wspomnieć się stabilizatorem. Stosują go przede wszystkim sportowcy, którzy często przeciążają stawy promieniowo-nadgarstkowe podczas wykonywania treningów. Dotyczy to głównie ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała i kulturystów. Do urazu może dojść nawet podczas wykonywania zwykłych czynności dnia codziennego.

Łatwo o przeciążenie stawu i wykręcenie go. Nawet niepozorne noszenie torby z zakupami może przyczynić się do powstania urazu. Jeśli będzie on poważny, to trzeba sięgnąć po sztywną ortezę, aby unieruchomić staw i go odciążyć. Stabilizatory nadgarstka są pomocne w przypadku wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka i zespołu cieśni kciuka. Z tego typu problemami borykają się bardzo często pracownicy biurowi.

Dlaczego warto sięgać stabilizator nadgarstka, jakie jest ich zastosowanie?

Stabilizator działa wzmacniająco i odciążająco na tkanki/mięśnie, niweluje ból, poprawia ruchomość stawu. Po stabilizatory sięga się w celu rehabilitacji stawu kciuka. Przyspieszają one procesy regeneracyjne. Są nieocenioną pomocą przy zniekształceniach i niestabilności stawów. Stosuje się je po zabiegach operacyjnych przeprowadzonych na strukturach w obrębie kciuka. Stabilizatory nadgarstka będą odpowiednie przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, zapaleniu ścięgien, zwichnięciach. Są one wskazane do usztywnienia nadgarstków podczas rekonwalescencji.

Wiele osób trenujących na siłowni wykorzystuje sportowe stabilizatory. Nierzadko wystarczy zły chwyt do tego, aby przeciążyć nadgarstek lub nawet go uszkodzić. Każda kontuzja wiąże się z mniejszymi lub większymi ograniczeniami i może nawet wykluczyć z wykonywania dalszych treningów.

Nowoczesny Sport
Sklep internetowy www.nowoczesnysport.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry