Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na czym polega masaż pulsacyjny?

masaż pulsacyjny
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Masaż pulsacyjny zyskuje coraz większe grono zwolenników wśród pacjentów, terapeutów i kosmetologów. Stosowany jest zarówno w celach terapeutycznych, wspierając rehabilitację i działając przeciwbólowo, jak i relaksacyjnych. Pobudza przepływ i regenerację wszystkich płynów w organizmie. Działa też odprężająco i sprzyja rozluźnieniu mięśni. W dzisiejszym artykule opisujemy techniki i urządzenia służące do wykonywania masażu pulsacyjnego.

Czym jest masaż pulsacyjny?

Wyróżnia się różne rodzaje masażu pulsacyjnego. Klasyczna technika polega na rytmicznym kołysaniu i potrząsaniu ciałem. Dzięki temu krew, limfa i inne płyny w organizmie wprawiane są w ruch. Taki zabieg sprzyja głębokiej relaksacji i uruchomieniu procesów samoleczenia. Innym rodzajem masażu pulsacyjnego jest ten wykonywany z zastosowaniem specjalistycznych urządzeń masujących, działających na zasadzie przerywanej próżni. Wywołują one rytmiczne pulsowanie wybranych fragmentów ciała, pobudzając nawet głęboko umiejscowione tkanki. W tym przypadku również ma miejsce stymulacja krążenia płynów oraz regeneracji tkanek. Prawidłowo przeprowadzony zabieg zapewnia uczucie odprężenia i rozluźnienia.

Pneumatyczny masaż pulsacyjny

Bardzo dobre efekty terapeutyczne i profilaktyczne można osiągnąć stosując nowoczesne urządzenia do masażu próżniowego. Działają one na zasadzie podobnej do baniek chińskich, czyli dzięki wytwarzaniu podciśnienia. Nowością na rynku polskim jest pulsacyjny masażer Pneumatron® 200. Zabieg z jego użyciem to połączenie drenażu limfatycznego, masażu pneumatycznego i chińskich baniek. Urządzenie masujące rytmicznie zasysa tkanki, a następnie rozluźnia je, pulsując około 200 razy na minutę. Umożliwia to usprawnienie przepływu krwi i limfy oraz rozluźnienie mięśni. Ten innowacyjny sprzęt można nabyć u dystrybutora urządzeń Pneumatron® 200 na rynku polskim, którym jest firma MED&CARE z Gdyni. Firma oferuje profesjonalne aparaty do masażu pulsacyjnego, importowane bezpośrednio od niemieckiego producenta.

Zastosowanie pneumatycznego masażu pulsacyjnego

Pulsacyjne masażery pneumatyczne to aparaty o sprawdzonym działaniu terapeutycznym i profilaktycznym. Urządzenia te stymulują aktywność układu odpornościowego, wspomagając zwalczanie stanów zapalnych i pobudzając regenerację tkanek. Masaż pneumatyczny znajduje też zastosowanie w kosmetologii, gdzie wykorzystywany jest do zwalczania cellulitu, modelowania sylwetki czy redukcji zmarszczek. Cykliczna stymulacja dociera nie tylko do wszystkich warstw skóry, ale również głębiej położonej tkanki podskórnej i mięśni. Dzięki temu może być elementem terapii mięśniowo-powięziowej i masażu głębokiego.