© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym się sugerować wybierając stomatologa dla dziecka?

stomatologia w narkozie
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Na jakość i stan naszych zębów ma wpływ wiele czynników, między innymi nawyki z dzieciństwa. Jako rodzice powinniśmy już od pierwszego ząbka dbać o odpowiednią higienę jamy ustnej naszych dzieci. Także pierwsza wizyta u stomatologa nie powinna być zbyt długo odwlekana. Dowiedz się kiedy umówić się na pierwsze spotkanie z dziecięcym dentystą i jak znaleźć najlepszego.

Ważne mleczaki

Do niedawna krążyły mity, iż mycie zębów niemowlakom pijącym wyłącznie mleko, nie jest konieczne. Otóż już od pojawienia się pierwszego ząbka, bez względu na rodzaj diety, powinna zostać wdrążona odpowiednia higiena. Należy bowiem pamiętać, że małe dziecko każdego dnia narażone jest na miliony bakterii, które wprowadza do jamy ustnej. Niemowlak szczególnie ten ząbkujący nieustannie wkłada do buzi wszystko, co napotka na swojej drodze. Mycie małych ząbków może być dla naszego malucha bardzo przyjemną zabawą. Gumowe nakładki na palec rodzica pozwala delikatnie czyścić oraz masować obolałe dziąsła. Na rynku dostępne są także odpowiednie pasty do mycia pierwszych ząbków. Ważne, by zwrócić uwagę na przedział wiekowy, w jakim jest dostosowany dany produkt.

Wizyta adaptacyjna

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę z dzieckiem do dentysty? To pytanie zadaje sobie wielu młodych rodziców. Specjaliści są zgodni, że im szybciej odbędzie się pierwsze spotkanie w gabinecie stomatologicznym, tym łatwiej dziecko oswoi się z potrzebą regularnych wizyt, Tym samym możemy także uniknąć lęku przed dentystą w przyszłości. W Toruniu z powodzeniem znajdziemy poradnie stomatologii dziecięcej, która oferuje wizyty adaptacyjne maluszkom przed ukończeniem pierwszego roku życia. Sprawdź www.citomed.pl

dentysta toruń

Podejście do małego pacjenta

Wybierając lekarza dla naszego dziecka, chcemy, by był on jak najbardziej kompetentny oraz posiadał odpowiednie podejście do maluchów, które ich nie odstraszy. Podczas szukania dentysty dziecięcego warto zasugerować się opiniami innych rodziców. Pamiętajmy także, by sprawdzić, w jakim przedziale wiekowym dany lekarz przyjmuje dzieci. Nie każdy gabinet specjalizuje się np. w wizytach adaptacyjnych. Takie spotkanie mogą okazać się bardzo istotne. Bowiem dentysta może dostrzec pierwsze nieprawidłowości w jamie ustnej naszego dziecka. Pomoże także dobrać odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej malucha. Takie spotkanie wcale nie musi być stresujące i nieprzyjemne. Przyjazne gabinety oraz odpowiedni sprzęt i umiejętności lekarzy sprawiają, że zarówno dziecko jak i rodzice wychodzą spokojni i zadowoleni.

Profilaktyka i zdrowe przyzwyczajenia

Zdrowe zęby to komfort, o który warto dbać. Problemy z uzębieniem potrafią utrudniać życie. Dlatego warto wdrążać dobre nawyki, które pozwolą uchronić nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami w przyszłości. Uczmy nasze dzieci zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Nadmiar cukru, może prowadzić do próchnicy, a niedobór wapnia do osłabienia szkliwa. Pilnujmy, by dziecko dokładnie szczotkowało zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Zła higiena może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Ostatnim krokiem w drodze po piękny i zdrowy uśmiech są regularne wizyty u stomatologa. Dentysta nie musi kojarzyć się z bólem i cierpieniem. Współczesne dziecięce gabinety dentystyczne są odpowiednio przystosowane do najmłodszych pacjentów. Warto poszukać nowoczesnej placówki, która oferuje szeroki zakres swoich usług, dzięki temu będziemy mieć pewność, że wyleczymy każdy ewentualny problem. Już dziś zadbajmy o zęby naszych pociech, by w przyszłości nie musiały borykać się z przykrymi dolegliwościami.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry