© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zdrowo się odżywiać w połogu?

catering dietetyczny
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Narodziny dziecka zmieniają życie jego rodziców o 180 stopni i to fakt niezaprzeczalny. Oczywiście nie ma co się oszukiwać i tak matka dziecka ma wiele więcej na głowie. Nawet ojciec, który opiekuje się maluszkiem na równi ze swoją partnerką nie będzie aż tak zmęczony, jak ona. Oczywiście mogą pojawić się głosy sprzeciwu, ale już tłumaczymy, dlaczego tak jest. W żadnym stopniu nie umniejszamy roli ojców, lecz mamy na myśli fakt, że to kobieta przechodzi okres połogu, czyli 6 tygodni burzy hormonów oraz plamień, krwawień czy bólu spowodowanego cesarskim cięciem czy nacięciem krocza. Nie ma się co oszukiwać to ciężki okres. Dlatego należy w nim szczególnie zadbać o siebie. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę brak czasu. Kluczem do lepszego samopoczucia, ale i wzmocnienia swojego organizmy jest właściwa dieta. Tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie: jak zdrowo się odżywiać w połogu?

Dieta kobiety w połogu – wszystko, co musisz wiedzieć?

Pewnie większość z Was słyszała o diecie matki karmiącej, ale pewnie też nasłuchała się, jak ważne jest stosowanie się do diety w połogu. Rzecz jasna zarówno dieta matki karmiącej, jak i kobiety w połogu jest mitem. Nie ma czegoś takiego. Dieta powinna być zbilansowana. Oczywiście są uzasadnione przypadki, gdy konieczne jest stosowanie nieco innego programu żywieniowego. Najczęściej dzieje się to po cesarskim cięciu. Wtedy też może pojawić się konieczność wprowadzenia na początku diety płynnej, a potem dopiero należy powoli wprowadzać lekkostrawne posiłki. Zatem czym jest zbilansowana dieta? To dieta pełna składników odżywczych, ale też lekka, szczególnie jeżeli karmicie piersią. Wtedy nie jest wskazane jedzenie roślin strączkowych, bo maluszka może rozboleć brzuszek. Ale sytuacja z alergią wygląda już zupełnie inaczej. Jeżeli lekarze nie zaleci inaczej, to matka nawet karmiąc piersią, rzecz jasna, gdy nie ma alergii może jeść wszystko i jest to bezpieczne dla dziecka.

Jak przygotowywać posiłki?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest bardzo ważna i to fakt niezaprzeczalny. Ale bądźmy szczerzy, wielu rodziców nie ma specjalnie czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków codziennie, bo gdy mają tylko chwilę, wolą wypocząć i się zdrzemnąć. Na szczęście i ten problem można niejako rozwiązać. Otóż warto przygotowywać dania, następnie je mrozić, by potem każdego dnia odgrzewać porcje. To rozwiązanie nie jest idealne, bo przecież trzeba gotować przez cały dzień, by przygotować różnorodne dania. Dodatkowo należy jeszcze pójść na zakupy i kupić dobrej jakości produkty, najlepiej te ekologiczne. To też jest czasochłonne. Pozostają jeszcze śniadania i kolacje. Na śniadanie można jadać jogurty z dodatkiem owoców oraz musli. A na kolacje bardzo dobrze sprawdzi się kurczak z dodatkiem dużej ilości warzyw oraz sałat. Gorzej, jeżeli takie dania szybko się znudzą. Na szczęście jest jeszcze jedno słuszne rozwiązanie. A jest to catering dietetyczny. Czas na jego temat dowiedzieć się więcej.

Catering dietetyczny to hit

W myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać warto zdecydować się na catering dietetyczny. Jego cena wcale nie jest wysoka, a zamawiając go zyskujecie bardzo dużo. Przede wszystkim macie pewność, że posiłki są lekkostrawne, zbilansowane oraz zdrowe. Do tego musimy jeszcze dorzucić, że posiłki są różnorodne i zasmakują nawet osobom wybrednym. Zatem zalet jest sporo, a gdy dodamy do tego fakt, że catering dietetyczny może być dowieziony do Waszego domu, to jest to niewątpliwie rozwiązanie nader idealne.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Poza zdrowym odżywianiem pamiętajcie, aby zawsze znaleźć czas dla siebie, choćby chwilę. Warto, aby rodzice dzielili się obowiązkami, a gdy jednemu jest trudno, to zawsze drugi powinien służyć mu wsparciem. Cóż, rodzicielstwo nie jest łatwe. Gdyby ludzie wiedzieli co ich czeka, to pewnie nie zdecydowaliby się na posiadanie dziecka – często takie słowa można usłyszeć od rodziców. Warto też poprosić kogoś z rodziny o pomoc. Dzięki temu będziecie mogli wspólnie wyjść, choć na godzinę, nawet jeżeli będzie to wyjście do kina i nawet jeżeli cały seans prześpicie. Ale jednak warto.

Zdrowa dieta to podstawa. Zatem liczy się nie tylko ilość, ale i jakość posiłków. Dzięki temu będziecie mieć więcej energii, ale i łatwiej przejdziecie połóg.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry