© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zdrowie i uroda
  • Rezonans stochastyczny nie ma sobie równych w walce o powrót do sprawności

Rezonans stochastyczny nie ma sobie równych w walce o powrót do sprawności

Rezonans stochastyczny
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Rezonans stochastyczny to nowoczesna forma terapii, która stanowi uzupełnienie standardowych metod w leczeniu wielu zaburzeń neurologicznych i ortopedycznych, w tym choroby Parkinsona czy stanów po wylewie. Urządzenie to wykorzystywane jest również jako wsparcie treningu u zawodowych oraz amatorskich sportowców. Poznaj wszystkie zalety nowoczesnej rehabilitacji i dowiedz się, gdzie możesz zgłosić się po pomoc.

Rezonans stochastyczny – jedna metoda, wiele korzyści

Terapia wykorzystuje działanie stochastycznych (chaotycznych, losowych) wpływów na zachowania form nielinearnych, do których zalicza się również ludzkie ciało. Jeżeli pacjent pozostaje przez długi czas w spoczynku (np. po poważnym urazie), jego mózg otrzymuje powtarzalne, monotonne sygnały i nie jest pobudzany do pracy. Rezonans stochastyczny odwraca tę sytuację – aktywuje móżdżek do działania.

W skórze, stawach i mięśniach człowieka znajdują się specjalne receptory, które informują mózg o położeniu ciała i poszczególnych kończyn. Rezonans stochastyczny wykorzystuje tę właściwość, wprawia ciało w ruch w losowych kierunkach (góra/dół, prawo/lewo, przód/tył), dzięki czemu mózg otrzymuje nowe informacje, które musi szybko przetworzyć. Terapia skutkuje poprawą odruchów w życiu codziennym, a także:

  • zwiększeniem gęstości kości, co jest szczególnie ważne dla osób chorujących na osteoporozę czy sportowców, którzy mogą skutecznie zminimalizować ryzyko urazów,
  • uwalnianiem serotoniny, dzięki czemu lekarze wykorzystują rezonans stochastyczny jako wsparcie przy leczeniu depresji,
  • reaktywacją komórek nerwowych oraz mięśniowych, m.in. u pacjentów w stanie po wylewie,
  • precyzyjnym sterowaniem odruchami i szybkim oraz skutecznym przetwarzaniem informacji, np. u chorych na Parkinsona,
  • czuciem głębokim i prawidłowym napięciem mięśniowym.

Rehabilitacja wykorzystująca rezonans stochastyczny już dostępna dla Wrocławian

Mgr fizjoterapii, Mariola Kupkowska, zauważa, że efekty rehabilitacji rezonansem stochastycznym nie mają sobie równych. Dotychczas lekarze nie dysponowali urządzeniem, które byłoby w stanie przywracać do sprawności pacjentów w tzw. stanie wegetatywnym. Dzięki zastosowanej terapii chorzy, którzy wcześniej mogli jedynie leżeć na szpitalnym łóżku, powoli stają o własnych siłach i uczą się chodzić. Poprawia się również motoryka pozostałych kończyn, co sprawia, że pacjenci się usamodzielniają – sami się ubierają czy jedzą.

Ty lub bliska Ci osoba potrzebujecie specjalistycznego wsparcia przy dolegliwościach neurologicznych, psychoterapeutycznych bądź ortopedycznych, a wykorzystane metody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? A może chcesz poprawić swoje wyniki sportowe? Sięgnij po terapię wykorzystującą rezonans stochastyczny, wejdź na stronę https://gazetawroclawska.pl/rezonans-stochastyczny-stawia-na-nogi-poznaj-nowa-metode-rehabilitacji/ar/c14-15762072 poznaj szczegóły rehabilitacji i zapisz się na pierwszą wizytę już dziś.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry