Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Podrażnienie po goleniu - dlaczego powstają i jak im przeciwdziałać?

Podrażnienie po goleniu
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Golenie jest zabiegiem, który może podrażniać skórę. W efekcie pojawia się swędzenie i bolesne czerwone guzki. Objawy te są oznaką zacięcia brzytwą lub zapalenia mieszków włosowych. Nieprawidłowe golenie, używanie tępej maszynki lub golenie wrażliwego obszaru skóry może też powodować podrażnienie skóry. Jak sobie z nim radzić?

Co powoduje swędzenie skóry po goleniu?

Kiedy używasz maszynki do golenia, aby pozbyć się widocznych włosów na skórze, tak naprawdę nie usuwasz ich wszystkich – po prostu przycinasz je blisko miejsca, w którym rosną. Twoje mieszki włosowe nadal rosną pod skórą, a golenie może spowodować ich podrażnienie. To właśnie to sprawia, że ​​po goleniu czujesz swędzenie.

swędzenie skóry po goleniu

W zależności od miejsca golenia (linia bikini, okolice narządów płciowych, pod pachami, na nogach, twarz itp.) obszar, w którym się golisz, może być szczególnie wrażliwy lub podatny na podrażnienia. Najbardziej podatną częścią ciała na swędzenie, podrażnienie i zapalenie mieszków włosowych jest twarz oraz okolice intymne. To, dlatego męski zarost należy golić, stosując się do pewnych zasad, a także zadbać o zdezynfekowanie skóry po całym procesie.

Jak poprawnie golić męski zarost?

Poprawność procesu golenia męskiego zarostu sprowadza się tak naprawdę do kilku prostych kroków:

  • Zmiękcz skórę i włosy wodą.
  • Nałóż krem ​​do golenia i pozostaw na skórze przez 2-3 minuty.
  • Gól zarost w kierunku, w którym rosną włosy.
  • Opłucz maszynkę po każdym pociągnięciu.
  • Po goleniu spłucz twarz zimną wodą.
  • Zastosuj krem ​​nawilżający.

Jak przeciwdziałać podrażnieniom po goleniu?

Podrażnienia skóry po goleniu mogą pojawić się zawsze. W przypadku panów najskuteczniejszym sposobem poradzenia sobie z nimi jest woda po goleniu. Dostępny na tagomago.pl/collections/perfumy-perfumy-meskie-wody-po-goleniu kosmetyk przede wszystkim służy do odkażania naskórka. Jej właściwości w tym zakresie wynikają z alkoholu, który działa antybakteryjnie. Oprócz odkażania woda po goleniu nada skórze intensywny zapach, który utrzyma się nawet do kilku godzin. Pachnidło to z powodzeniem może więc zastąpić wodę kolońską czy toaletową w męskiej kosmetyczce. Warto jednak pamiętać, że woda po goleniu powinna być stosowania tylko na zdrową cerę. Jeśli ta po zabiegu jest podrażniona czy naciągnięta, woda tylko spotęguje to odczucie, podwyższy dyskomfort i zaostrzy problemy z cerą.

wody po goleniu

Przy skórze suchej i podrażnionej j lepszym rozwiązaniem będzie balsam po goleniu. Zazwyczaj w tych kosmetykach zawarte są substancje o działaniu łagodzącym i kojącym jak np. aloes, witamina B5 czy alantoina.