© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rodzaje pęset do brwi

pęsety do brwi
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Oprawa oczu to ten element urody, który w znaczący sposób wpływa na nasze postrzeganie danej osoby. Nic więc dziwnego, że dbamy o nią na co dzień, nie tylko wykonując make-up, ale i troszcząc się o rzęsy oraz brwi. Niestety dla wielu z nas – szczególnie te ostatnie – potrafią być prawdziwą zmorą. Zrośnięte, nieregularne, odstające włoski psują wizerunek i trudno je utemperować nawet makijażem. W takim przypadku konieczne jest ich wyregulowanie. W tym pomoże pęseta. Jak się jednak przekonasz, nie występuje ona w jednym typie. Jakie są rodzaje tego akcesorium do makijażu?

Pęseta pęsecie nierówna

Pęseta to akcesoriom do makijażu, które powinnaś obowiązkowo posiadać w swojej kosmetyczce. Pomoże ono zadbać o oprawę oczu. Dzięki niej wyrwiesz wszystkie włoski, które znalazły się w niepożądanym miejscu, nadasz brwiom idealny kształt. Odpowiednia pęseta pomoże również zatroszczyć się o rzęsy i przyda w momencie ich przedłużania.

Znalezienie dobrej pęsety nie jest jednak proste. Nie wystarczy, że odwiedzisz perfumeria.pl/collections/makijaz-akcesoria, gdzie czekają na ciebie akcesoria do makijażu w szerokiej gamie, musisz jeszcze wiedzieć, jakiej pęsety poszukujesz. Ta bowiem występuje w kilku rodzajach. Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim końcówką – to ona determinuje, do jakiego zabiegu upiększającego pęseta jest przeznaczona.

pęsety

Jaką pęsetę wybrać?

Jeśli szukasz profesjonalnego akcesorium kosmetycznego, zwróć uwagę na modele przeznaczone do dezynfekcji i sterylizacji. Takie pęsety wybierane są do salonów kosmetycznych i gabinetów SPA. Te do użytku domowego, indywidualnego nie muszą posiadać tej właściwości. Nie zapominaj też o sprawdzeniu kształtu pęsety. W tym zakresie masz naprawdę szeroki wybór.

Uniwersalna i najbardziej popularna jest pęseta prosta o szerokiej końcówce. Wykorzystać możesz ją do usuwania zbędnych włosków z brwi i reszty ciała. Model ten zapewnia mocny chwyt i minimalne ryzyko uszkodzenia naskórka. Niestety do wad tego rodzaju pęsety należy brak precyzji, może się więc zdarzyć, że nie wyrwie ona wszystkich włosków.

O wiele dokładniejsza będzie pęseta skośna. Charakteryzuje się ona wąską i ostrą końcówką, która doskonale sprawdza się w depilacji brwi. Idealnie wyrywa ona nawet najkrótsze i ukryte włoski. Jej zakończenie sprawia, że łatwo można je złapać i usunąć. Operowanie tym rodzajem pęsety jest poręczne, proste i dość łatwe -poradzi sobie z nim nawet laik.

brwi

W drogeriach dostępne są również pęsety - pazur. Poznać można je po końcówce przypominającej zgięte pazury schodzące do środka. Model ten polecany jest początkującym. Wynika to z tego, że ten kształt pozwala idealnie widzieć włosek, zanim zaciśnie się na nim ostrza. Pęseta - pazur jest precyzyjna i dokładna, ale nie najlepsza do wyrywania cienkich i wrastających włosków.

Kolejnym rodzajem pęsety jest model trójkątny o ostro zakończonej końcówce. To właśnie ona będzie idealna do usuwania wrastających włosków w obszarze brwi i reszty ciała. Tzw. pęseta punktowa przeznaczona jest do usuwania pojedynczego owłosienia – cienkiego, jasnego, delikatnego. Nie sprawdzi się natomiast, jeśli chce się usunąć większe partie włosów. Z jej użyciem należy uważać, ponieważ ostra końcówka może uszkodzić skórę.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry