© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Korektory do twarzy i ich rodzaje. Jaki wybrać i jak stosować?

Korektory do twarzy
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Każdemu z nas przytrafiają się niezaproszeni goście na twarzy, najczęściej wpadający bez zapowiedzi w najważniejszych momentach. Gdy dodatkowo dochodzą do tego cienie pod oczami bądź plamy na skórze, pojawia się tylko jedna myśl – jak to zasłonić? Przez wrota kosmetyczki wchodzą wtedy one, korektory do twarzy, ubrane całe na… kremowo. I co najlepsze, ratują nas z opresji!

Rodzaje korektorów do twarzy

Korektory dzielą się przede wszystkim na te przeznaczone do twarzy oraz do oczu. Ich właściwości mogą się ze sobą przeplatać, a niekiedy będą też występowały w formie jednego produktu. Warto jednak pamiętać, że produkty pod oczy powinny posiadać lżejszą formułę, niż te do twarzy, ponieważ jest to okolica o wiele delikatniejsza. Dodatkowo korektor pod oczy powinien być bezpieczny dla tego narządu, najlepiej hipoalergiczny. Nie wszystkie produkty uniwersalne posiadają te właściwości, dlatego należy uważać. Dodatkowo dobry korektor pod oczy powinien przede wszystkim rozjaśniać skórę i na drugim miejscu ją kryć. Jeżeli potrzebny ci korektor na cienie pod oczami, wskazane jest, aby jego formuła była wzbogacona o właściwości pielęgnujące. Z takim zestawem cech myślimy, że już wiesz, jaki korektor pod oczy wybrać, dlatego przejdźmy teraz do twarzy! 

Wybór korektorów do twarzy jest jeszcze większy, przez co trudniej odnaleźć najlepsze korektory, spełniające nasze oczekiwania. Zacznijmy od tego, jak dobrać korektor. Jego kolor powinien wtapiać się w odcień podkładu, który używasz. Z tego powodu najlepiej korzystać z podkładów i korektorów z tej samej serii. Dzięki temu osiągniesz maksymalny poziom dopasowania. Drugą kwestią jest typ twojej skóry. W zależności, jaką masz cerę ,takie właściwości korektora będą dla niej wskazane.

Korektor do twarzy a rodzaj cery

  • Przy cerze suchej, skłonnej do podrażnień i wrażliwej polecamy używanie korektorów nawilżających. Ich formuły bardzo często posiadają dodatkowe działania pielęgnacyjne, oprócz zachowania tradycyjnego krycia.
  • Dla trądzikowej i mieszanej odpowiednie będą korektory antybakteryjne, dzięki którym stany zapalne i wypryski nie zaognią się. Dodatkowo dla lepszego krycia można zastosować zielone korektory, które redukują różnicę w kolorze skóry i krostki.
  • Cera tłusta wymaga dodatkowej dawki zmatowienia, dlatego sprawdzą się przy niej korektory matujące.
  • Jeżeli posiadasz cerę poszarzałą i potrzebującą blasku, spróbuj nałożyć korektor rozświetlający. Będzie on wyglądał szczególnie dobrze w okolicy oczu oraz jako podstawa dla rozświetlacza.
  • Ostatni rodzaj, czyli korektory kryjące, nadadzą się do przykrycia plam oraz przebarwień. Mogą również posłużyć przy trądziku, jednak najpierw sprawdź, czy nie zapychają!
BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry