© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pielęgnacja i kosmetyki do stylizacji włosów

Pielęgnacja i kosmetyki
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Zdrowe i zadbane włosy dodają uroku, pewności i podnoszą samoocenę. Jednak nie każda z nas wie, jak o nie zadbać tak, żeby były zdrowe, lśniące i dobrze się układały. Używając odpowiednich kosmetyków, możesz w prosty i szybki sposób przywrócić im zadbany wygląd i ułożyć fryzurę. Jak pielęgnować i jakie kosmetyki do stylizacji włosów wybrać? Podpowiadamy! Koniecznie czytajcie dalej!

Prawidłowa pielęgnacja włosów 

Prawidłowa pielęgnacja włosów nie jest wcale taką oczywistą sprawą. O tym, jak trudno utrzymać je w dobrej kondycji przekonała się nie jedna z nas. Długie, puszące się pasma, z których trudno zrobić sensowną fryzurę to prawdziwe wyzwanie zarówno dla stylisty, jak i dla ich właścicielki. Z pomocą mogą przyjść: prawidłowa pielęgnacja i kosmetyki do stylizacji włosów – jednak, żeby tak się stało, potrzebna jest wiedza o tym, jakie włosy posiadamy. 

Jaki masz rodzaj włosów? 

Włosy są jak nasze linie papilarne – każdy ma inne. Pomimo że istnieje podział na: proste, falowane i kręcone, to tak naprawdę każdy z nas ma inne. Wpływ na ich wygląd ma wiele czynników m.in. pielęgnacja, jaką stosujemy, zabiegi, jakim są poddawane, stylizacja, odżywianie i uwarunkowania genetyczne.

Stylizacja włosów prostych

Tego typu włosy często są przyklapnięte i trudno stworzyć z nich sensowną fryzurę. Poddane stylizacji szybko wracają do swojego wyjściowego stanu. Cienkie z rzucającym się w oczy brakiem objętości mogą stać się powodem do kompleksów. Do stylizacji prostych włosów polecane są produkty dodające objętości – lekkie pianki, płyny i suche szamponyKosmetyki na objętość włosów, które koniecznie musicie wziąć pod uwagę to z pewnością  BALMAIN Texturizing Volume Spray oraz spray na objętość Evo Root Canal. Dodadzą włosom tekstury i pomogą odbić się od nasady. Do bardziej skomplikowanych fryzur konieczny będzie mocny, jednak niesklejający włosów lakier.

Kosmetyki do stylizacji fal

Fale to najczęściej spotykany typ włosa na naszej szerokości geograficznej. Odpowiednio pielęgnowane mogą być prawdziwą ozdobą. Jednak wiele posiadaczek fal nie potrafi z nimi odpowiednio postępować i wyglądają niekorzystnie. Wywinięte końce i spuszona „sianowata” fryzura to ich znak rozpoznawczy.

Fale mogą być stylizowane na różne sposoby. Za pomocą suszarki i okrągłej, grubej szczotki możemy wyprostować pasma lub używając odpowiednich produktów podkreślić fale. Polecane produkty to: słabe żele i pianki lekko utrwalające. Posiadaczki mocniejszego skrętu powinny używać mocniejszego żelu lub pianki w większej ilości. Ważne, aby były rozczesywane jedynie na mokro po uprzednim nałożeniu, dobrze dobranej, odżywki do włosów.

Stylizacja włosów kręconych

Trzecią grupę stanowią włosy kręcone tzw. loczki. Skręcone pasma mają różny kształt. Mogą to być spore, luźne loki o dużym skręcie, drobniejsze pierścionki oraz bardzo drobne loczki. Nieodpowiednio pielęgnowane tworzą suchą i sztywną szopę, z której trudno zrobić sensowną fryzurę. Kręcone włosy są zazwyczaj suche i wymagają sporej dawki nawilżenia. Wypielęgnowane i nawilżone mogą być powodem do zazdrości. Polecane produkty do stylizacji to: mocne żele, kremy do podkreślania skrętu oraz odżywki bez spłukiwania, jak np. odżywka Hairtalk, która nadaje się do stosowania zarówno na mokre, jak i suche włosy. Pamiętajcie, że kręcone pasma należy rozczesywać tylko na mokro po nałożeniu dużej porcji odżywki.

Stylizacja włosów

Sprężynki – jak je stylizować?

Ostatnia grupa włosów to tzw. sprężynki. Ten typ włosa jest typowy dla rasy czarnej i rzadko można go spotkać na naszej szerokości geograficznej. Pielęgnacja tego rodzaju kosmyków polega na intensywnym nawilżaniu i dostarczaniu włosom jak największej dawki emolientów. Bez odpowiedniego nawilżenia będą sztywne, zbite i trudne do ułożenia. Pielęgnacja takich włosów oraz ich stylizacja polega na odpowiednim dostarczaniu nawilżenia. Oleje, masło, treściwe kremy do włosów nałożone w odpowiedniej ilości nawilżą pasma i wydobędą ich blask. Włosów nie należy suszyć suszarką.

Poznaj swoje włosy i wybierz idealne kosmetyki do stylizacji włosów

Wiedza o posiadanym typie włosa oraz dobrze dobrane kosmetyki do stylizacji włosów ułatwią Wam pielęgnację i pozwolą na ułożenie fryzury. Dzięki odpowiednim preparatom będą prezentowały się dobrze niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. A Ty – wiesz, jaki masz typ włosów?

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry