© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Olejki do masażu ciała

Olejki do masażu
 |  Artykuł partnera  |  Zdrowie i uroda

Masaż ciała to rytuał praktykowany już w czasach starożytności. Był pomocny w przypadku bóli mięśni, urazów, a także był formą relaksu. Już wtedy znano również terapeutyczne właściwości masażu ciała olejami z dodatkiem odpowiednich kompozycji zapachowych. Obecnie znane sa różne techniki masażu, a na rynku można znaleźć różne olejki do tego dedykowane, co pozwala nam na wykonanie masażu w domowym zaciszu.

Masaż ciała to rytuał praktykowany już w czasach starożytności. Był pomocny w przypadku bóli mięśni, urazów, a także był formą relaksu. Już wtedy znano również terapeutyczne właściwości masażu ciała olejami z dodatkiem odpowiednich kompozycji zapachowych. Obecnie znane są różne techniki masażu, a na rynku można znaleźć różne olejki do masażu do tego dedykowane, co pozwala nam na wykonanie masażu w domowym zaciszu.

Jakie są korzyści masażu ciała olejkami.

Masaż ciała można wykonać zarówno na sucho, ale szczególnie pomocne i relaksacyjne są masaże olejami. Mogą one poprawić krążenie krwi, a także mogą być pomocne w odprowadzaniu limfy. Warto wykonywać masaże w celu redukcji cellulitu oraz poprawy jędrności skóry. Masaże całego ciała pomogą również zregenerować mięśnie po treningu. Masaż może również dobrze wpływać na kości i stawy, ponieważ zwiększa to masę kośćca. Kolejne korzyści możemy zaobserwować ze strony układu nerwowego, ponieważ masaż wpływa korzystnie na stres oraz stany lękowe, może być pomocny w przypadku bólu głowy oraz migreny. Korzystny wpływ masażu olejami możemy zaobserwować, jeżeli borykamy się ze stanami zapalnymi, ponieważ regularne masaże pomagają odprowadzać toksyny z organizmu, a zastosowanie konkretnych olejków może być pomocne jako forma działania antybakteryjnego.

Jakie są podstawowe składniki olejków.

Najważniejszym składnikiem jest olej bazowy. Powinien on mieć odpowiednią konsystencję oraz silne właściwości regeneracyjne. Odpowiedni będzie olej ze słodkich migdałów, makadamia, jojoba lub olej sezamowy, ponieważ mają one odpowiednią konsystencję oraz są cennym źródłem kwasów tłuszczowych. Często można również spotkać oleje, które mają konkretne właściwości, np. olej z rozmarynu lub olej z pomarańczy. W przypadku masażu lepiej sięgać po oleje, natomiast masła np. masło kakaowe, masło shea lub olej kokosowy, poprzez swoją stałą konsystencję mogą rozprowadzać się trudniej po ciele, ponieważ w temperaturze pokojowej mają stałą konsystencję. Składniki, które są również wykorzystywane w recepturach to ekstrakty ziołowe, a także olejki eteryczne, które nie tylko pełnią funkcję zapachu, ale również funkcje terapeutyczne.

Kompozycje zapachowe olejków i ich funkcje.

W przypadku aromaterapii, świetnie sprawdzą się olejki do masażu, które zawierają olejki eteryczne. Nie pełnią one jedynie funkcji zapachu, ale także mogą działać antyseptycznie - np. w przypadku masażu stóp - tutaj warto wybrać olejek z drzewa herbacianego, olejek goździkowy oraz olejek oregano. Olejki eteryczne o działaniu rozgrzewającym to olejek cynamonowy imbirowy. Za działanie uspokajające odpowiada natomiast olejek lawendowy oraz olejek rumiankowy. W przypadku migreny lub bólu głowy warto zastosować masaż karku i do bazowego oleju dodać olejek eteryczny z melisy lub eukaliptusa.

Jakie partie ciała warto masować?

Jeżeli masaż ma przynieść dodatkowe korzyści poza relaksem, można skupić się na konkretnych partiach ciała. W przypadku walki z cellulitem warto zwrócić uwagę na uda oraz pośladki, i wykonywać krótki masaż tych partii olejkiem po każdej kąpieli. Jeżeli potrzebujemy sprawić aby skóra była bardziej elastyczna, warto wybierać olejki, które są bogate w kwasy omega, np. olej awokado oraz olej z wiesiołka i takim olejkiem masować brzuch pośladki oraz piersi. Może to być również pomocne dla kobiet w ciąży lub w trakcie połogu aby zmniejszyć napięcie mięśniowe i działać uelastyczniająco na skórę. W przypadku migreny należy wykonać masaż karku oraz skroni. W celu szybciej regeneracji po treningu, można wykonać masaż mięśni, które był angażowane podczas ćwiczeń.

Największy wybór olejków do masażu ciała znajdziesz w ekoDrogerii Kopalnia-Zdrowia.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry