© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji skóry?

kosmetyki do pielęgnacji skóry
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Nasza skóra wymaga pielęgnacji niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, jaki typ skóry mamy, czy jaka jest pora roku. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kosmetyków, tak, aby nie szkodziły, a dawały pozytywne efekty. Produkty powinno się dobierać na podstawie występujących w nich składników aktywnych. Jak się do tego zabrać?

Nie pomijaj podstawowych zasad pielęgnacji

Niezależnie od jakichkolwiek zmiennych, ważne jest stosowanie najprostszej pielęgnacji skóry. Powinno się to robić od najmłodszych lat. Do podstawowych zabiegów należą:

  1. Oczyszczanie – dbaj o czystość swojej skóry. Jeśli chodzi o twarz, to co wieczór usuwaj makijaż, następnie używaj tonika przywracającego dobre pH skórze. Kosmetyki oczyszczające skórę nie mogą być zbyt mocne. Muszą też być dokładnie spłukane. Prysznice w dużo mniejszym stopniu wysuszają skórę niż kąpiele. Ważne są też temperatura wody (nie powinna być gorąca) oraz czas trwania mycia się.
  2. Złuszczanie – w zależności od rodzaju skóry wykonuj peelingi ziarniste, chemiczne lub enzymatyczne.
  3. Nawilżanie – nawet skóra tłusta czy problematyczna wymaga nawilżania. Pamiętaj, by po każdej kąpieli i prysznicu używać balsamu do ciała
  4. Ochrona przeciwsłoneczna – wbrew powszechnej opinii, filtr UV powinien być stosowany nie tylko latem, a przez cały rok. Stosuj kremy z filtrem rano, nie zapominaj o aplikacji ich również w ciągu dnia.

Dowiedz się jak najwięcej o swojej skórze

Poobserwuj swoją skórę i zastanów się, jaki rodzaj reprezentuje. Najczęściej wymienia się skórę normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Zastanów się nad potencjalnymi uczuleniami. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest używanie kosmetyków hipoalergicznych, ale nawet w nich mogą znaleźć się substancje, na które Twoja skóra będzie reagować podrażnieniem lub zaczerwienieniem.

Rozsądnym, zarówno z kosmetycznego, jak i proekologicznego punktu widzenia jest stosowanie kosmetyków naturalnych. Mają one organiczne składniki, nie są stosowane na zwierzętach i ich opakowania są przyjazne środowisku.

Bądź czujnym obserwatorem wszystkich zmiennych

Podstawą pielęgnacji skóry powinny być kosmetyki, które po prostu lubisz. W pielęgnacji skóry niezależnie od zmiennych ważne są peelingi oraz regularne nawilżanie. Jednak stosowane kosmetyki powinny się różnić zależnie od pory roku. Zimą zdecyduj się na kosmetyki odżywcze i ochronne, latem zwróć większą uwagę na nawodnienie i ochronę przed promieniowaniem UV.

Sięgaj po kosmetyki dopasowane do swojego rodzaju skóry oraz jej potrzeb. Natychmiast pozbywaj się produktów, które podrażniają Twoją skórę – nie używaj ich za wszelką cenę. Jeśli żyjesz w duchu less waste i po prostu żal Ci wyrzucić produkt, pamiętaj, że sporo z nich możesz oddać bliskim o innej charakterystyce skóry lub wystawić na lokalnej grupie śmieciarkowej na Facebooku.

Pamiętaj o tym, że kosmetyki to dopiero początek

Kosmetyki to nie wszystko. Po kąpieli nie trzyj ręcznikiem po ciele, a delikatnie ją osuszaj poprzez dotykanie jej ręcznikiem. Nie zapominaj o ubieraniu się stosownie do temperatury i noszeniu rękawiczek zimą. Podstawą pielęgnacji powinny być dbałość o zbilansowaną dietę, picie odpowiednich ilości wody, aktywność fizyczna, dobry stan zdrowia fizycznego i psychicznego.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z Alkmie.com

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry