© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Tlenoterapia po przebytym COVID-19 - jak "dojść" do siebie?

Tlenoterapia
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Tlenoterapia to uznana przez lekarzy i stosowana od dawna metoda leczenia chorób oddechowych, w tym niewydolności oddechowej. Dzięki idealnej dla ludzkiego zdrowia mieszance tlenowej w komorze normobarycznej już kilka sesji pozwoli na szybszy powrót do zdrowia również po przebytym zakażeniu COVID-19.

Tlenoterapia a niewydolność oddechowa

Terapia tlenem stosowana jest od dawna w szpitalach jako sposób leczenia niewydolności oddechowej, która może się pojawić w przebiegu każdej przewlekłej chorobie układu oddechowego. Objawy niewydolności oddechowej to:

  • Problemy z koncentracją;
  • Gorsza tolerancja wysiłku i szybsza męczliwość;
  • Kłopoty z zasypianiem;
  • Brak apetytu;
  • Duszności i sinica;
  • Pogorszenie wydolności narządów wewnętrznych;
  • Utrata przytomności.

Tlenoterapia a COVID-19

Obecnie tlenoterapia znajduje również zastosowanie jako wspomaganie leczenia COVID-19. W wielu przypadkach zakażenie koronawirusem przebiega łagodnie, ale spora część osób, zwłaszcza starszych lub obciążonych innymi chorobami przechodzi infekcję w sposób ciężki. Może rozwinąć się u nich zapalenie płuc, którego konsekwencją jest ostra niewydolność oddechowa.

Jednym z podstawowych narzędzi, które stosuje się do pomiaru stanu pacjenta z COVID-19 jest pulsoksymetr, który mierzy saturację (natlenienie) krwi. Optymalna wartość wynosi od 92 do 96 procent, przy czym jej długotrwałe obniżenie powoduje przewlekłe niedotlenienie narządów wewnętrznych. Organy stają się przeciążone, co w skrajnych przypadkach prowadzi do groźnych powikłań, a nawet śmierci. Aby zapobiec takiemu rozwojowi wypadków, u najciężej chorych pacjentów stosuje się respiratory. Ich zadaniem jest dostarczanie do organizmu większych ilości tlenu.

Normobaria a COVID-19

Badania wykazują, że nasycenie hemoglobiny tlenem po terapii w komorze normobarycznej wzrasta nawet do 99 procent. Złagodzenie objawów związanych z niewydolnością oddechową następuje już po kilku zabiegach normobarii. U pacjentów z COVID-19 wzrasta poziom tlenu we krwi, a zwiększenie ciśnienia powoduje jego łatwiejsze dostarczanie do komórek. W ten sposób organizm sam walczy z chorobą i stanem zapalnym. Tlenoterapia w trakcie zakażenia koronawirusem eliminuje również duszności i uczucie ciężkości w klatce piersiowej.

Sesje w komorze normobarycznej są wskazane również po przebytej chorobie, ponieważ dotleniają organizm, działają przeciwzapalnie i wspomagają narządy wewnętrzne do regeneracji. Obecność odoru w mieszance tlenowej zatrzymuje procesy degeneracyjne w organizmie, które często są przykrym skutkiem zakażenia koronawirusem.

Komora normobaryczna Normo Life stwarza optymalne warunki przyspieszające rekonwalescencję po COVID–19. Specjalny system dekontaminacji oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii i grzybów, dzięki czemu zapobiega zarażeniu się drobnoustrojami. Poprawę samopoczucia, jakości funkcjonowania i efekty zdrowotne można zauważyć już po kilkunastu sesjach normobarii.

Warto pamiętać, że komora normobaryczna Normo Life zapewnia również komfortowy wypoczynek na wygodnych fotelach. Sesje trwają dwie godziny i odbywają się w warunkach sprzyjających wyciszeniu i relaksowi.

Artykuł powstał we współpracy z normolife.com

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry