© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak działa mata antyzmęczeniowa?

maty do stania
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

O tym, jak męczące jest długotrwałe stanie, wie chyba każdy pracownik fizyczny. Ciało w bezruchu odpoczywa jedynie podczas leżenia. W pozycji stojącej i statycznej dochodzi do silnego eksploatowania układu mięśniowo-szkieletowego, co skutkuje bólami, a także może przerodzić się w poważne kontuzje czy choroby (zwyrodnienia stawów, żylaki itp.). Pomagają maty antyzmęczeniowe, które można nabyć w sklepie pod adresem Ulpa.com.pl.

Mata antyzmęczeniowa to elastyczna i miękka podkładka, którą układa się w miejscach, w których pracownicy spędzają najwięcej czasu w pozycji stojącej. Najczęściej stosuje się je w pobliżu maszyn, w punkcie wydawania towaru czy przy liniach produkcyjnych. Tworzy ona przyjazne i bezpieczne środowisko pracy.

Jak działa mata do stania?

Zadaniem maty do stania jest przeciwdziałanie niebezpiecznemu oddziaływaniu długotrwałego stania na mięśnie, stawy czy elementy szkieletu. Inaczej określając, dzięki ich stosowaniu pracownik mniej się męczy i łatwiej jest mu wykonywać codzienne obowiązki.

Miękkie podłoże

Maty antyzmęczeniowe są miękkie. Dzięki temu nacisk stopy na podłoże nie jest taki duży, a tym samym nie odczuwa ona dolegliwości bólowych. Przede wszystkim jednak nie dochodzi do przeciążeń, bo mata do stania zaczyna działać nieco jak amortyzator. Niwelując siłę nacisku, sprawia, że stawy nie odczuwają nadmiernego obciążenia, jak miałoby to miejsce w przypadku stania na twardej podłodze.

Mata wymusza naturalny dla ciała ruch

To, co jest najważniejsze w matach antyzmęczeniowych dystrybuowanych przez Ulpa.com.pl, to tworzenie elastycznego, ruchomego podłoża. Dzięki temu osoba stojąca na nim pozostaje w ciągłym ruchu, co jest bardzo korzystne dla mięśni i stawów. Jak to możliwe?

Mata do stania składa się ze specjalnych elastycznych wypustek, które zmieniają swoje położenie w wyniku oddziaływania na nie siły. Kiedy pracownik wchodzi na takie podłoże, zaczyna ono pracować, nie jest statyczne. Te delikatne ruchy powierzchni wymuszają aktywność mięśniową w ciele człowieka, choć ten zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Mimo tego układ szkieletowo-mięśniowy zaczyna być aktywny, co likwiduje problem niezdrowego statycznego przebywania w jednej pozycji.

Mikroruchy, choć nieodczuwalne, są bardzo korzystne. Sprawiają, że mięśnie rozluźniają się, stawy otrzymują właściwą amortyzację, a aktywność mięśniowa wspiera kości, w tym przede wszystkim kręgosłup, który odczuwa odciążenie. Ruch jest naturalny i bezpieczny dla człowieka. Dlatego mawia się, że jest on zdrowiem. Maty antyzmęczeniowe dostępne na Ulpa.com.pl zmuszają ciało do podświadomego reagowania na bodźce i wymuszają w nim ciągłą aktywność mięśniowo-szkieletową, rozszerzając naczynia krwionośne i poprawiając krążenie. Tkanki są wtedy odpowiednio dotlenione, nie dochodzi do przeciążeń w mięśniach i stawach.

Korzyści stosowania mat zapobiegających zmęczeniu

Pracownicy stojący na tego typu podłożu przede wszystkim mniej się męczą. Ich mięśnie nie są zastałe, a dzięki temu zachowują sprawność, nie pojawiają się bóle, skurcze oraz zaburzenia w przepływie krwi. Odpoczynek czują też stopy. Oprócz doraźnych korzyści należy wymienić również zapobieganie kontuzjom, które w przyszłości mogłyby się pojawić jako następstwo wielu mikrourazów powstających w trakcie nadmiernej eksploatacji układu mięśniowo-szkieletowego.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry