© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak dbać o włosy suche?

Jak dbać o włosy suche
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Problem z suchymi i łamliwymi włosami, może wynikać z wielu czynników. Być może nasza skóra głowy, nie jest wstanie wyprodukować wystarczającej ilości sebum? Być może odpowiedzialne są za to po prostu geny? Nie mniej jednak, najczęściej problem ten spowodowany jest przez zabiegi stylistyczne i pielęgnacyjne, którym poddajemy nasze włosy. Silna koloryzacja czy wykorzystywanie rozgrzanych do granic możliwości prostownic, skutecznie uszkadza i zaburza naturalną równowagę włosa, w efekcie czego dochodzi do ich przesuszenia. Jak więc zadbać o suche włosy?

Odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie

Po pierwsze, jeśli twoje włosy są przesuszone, nie powinnaś codziennie ich myć. Każde mycie szamponem, pozbawia ich ochronnej warstwy lipidowej. Wobec tego powinnaś myć włosy rzadko, tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Co więcej, powinnaś dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Mowa tutaj o szamponach i odżywkach, czy nawet olejkach, które są przeznaczone specjalnie do włosów suchych. Takie produkty, będą zwierać w sobie mniej ciężkich substancji myjących i wysuszających, a za to więcej silikonów, co dodatkowo ułatwi ci rozczesywanie. Musisz także pamiętać o nawilżeniu, które w przypadku suchych kosmyków jest naprawdę niezbędne. Warto więc zaopatrzyć się w profesjonalną i intensywną odżywkę, którą będziesz nakładała co najmniej dwa razy w tygodniu. Zapewni to nie tylko odpowiedni poziom nawilżenia pasm, ale także pomoże im zregenerować strukturę powierzchni. Kolejno, powinnaś pamiętać o masowaniu skóry głowy. Zabieg ten dostarczy ci wiele przyjemności, a jednocześnie znacznie poprawi ukrwienie skóry głowy, co pomoże jej wydzielać większe ilości sebum. Im więcej sebum, tym mniejsze ryzyko przesuszenia włosów. Powinnaś także zrezygnować z gorącej wody, gdyż skutecznie pozbawi ona włosy ich naturalnych substancji. Zamiast tego spłucz szampon letnią wodą, a na zakończenie mycia, zafunduj włosom chłodny prysznic. Sprawi to, że będą one lśniące i bardziej gładkie.

Uważaj na produkty i urządzenia do stylizacji

Oczywiście stylizacja włosów jest niezbędna, by ułożyć wymarzoną fryzurę. Jednak jeśli wykorzystujesz ciepło prostownicy czy lokówki, a także gorący nawiew suszarki, nigdy nie powinnaś zapominać o produktach termoochronnych. Jak łatwo się domyślić, ciepłe powietrze i wysokie temperatury, zabierają twoim włosom ostatnie pokłady wilgoci, w efekcie czego, stają się one po prostu suche. Warto więc pozwolić kosmykom wyschnąć całkowicie naturalnie. Jeśli zaś nie obejdziesz się bez prostownicy, zadbaj o to, by miała ona regulację temperatury i nigdy nie ustawiaj jej na maksimum możliwości. Zwróć uwagę także na produkty, które wykorzystujesz do stylizacji. Nie powinny one zawierać w swoim składzie alkoholu, który ma działanie wysuszające.

Przejrzyj swoje szczotki i grzebienie

Czy wiesz, że metalowe i plastikowe szczotki uszkadzają osłonę włosa i niszczą jego naturalnie gładką powierzchnie? Jeśli więc posiadasz takie w swoim asortymencie, jak najszybciej powinnaś się ich pozbyć. Zaopatrz się za to w solidny grzebień o szerokich zębach. Rozczesuj nim wilgotne włosy, które uprzednio powinnaś rozplątać. Bądź niezwykle uważna, gdyż mokre włosy, są szczególnie narażone na zniszczenia.

Suche włosy są niezwykle problematyczne. Ciężko je wystylizować, a dodatkowo sprawiają wrażenie wiecznie splątanych i pozbawionych blasku. Okazuje się jednak, że sama możesz znacznie poprawić ich kondycję, jeśli tylko będzie się z nimi należycie obchodziła.

Opracowano przy współpracy z fryzjerwokulski.pl

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry