© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Makijaż biznesowy - jak go wykonać?

Makijaż biznesowy
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Odpowiedni make-up pozwala podkreślić oraz wyeksponować odpowiednie auty twarzy. W kręgach zajmujących się makijażem, wyróżnia się wiele stylizacji dobieranych do charakteru imprezy czy spotkania. Czym charakteryzuje się makijaż biznesowy?

Opis

Makijaż bazuje na wykorzystaniu produktów o stonowanej kolorystyce. Najczęściej stosuje się podkład, pozwalający na zakrycie ewentualnych niedoskonałości. Aplikowane kosmetyki nie powinny odróżniać się od naturalnego koloru skóry. W makijażu biznesowym wykorzystywane są zazwyczaj chłodne palety cieni do powiek. Dzięki tym kosmetykom i ich odpowiedniej aplikacji, oczy wyglądają na wypoczęte. Efekt zdrowej cery można natomiast uzyskać dzięki nałożeniu odrobiny różu na twarz. Podkreślając usta, nie należy używać zbyt intensywnych szminek. Makijaż biznesowy bazuje bowiem na pomadkach w naturalnych tonacjach kolorystycznych. Warto pamiętać, by odzwierciedlał on zawodowy wizerunek danej osoby. Makijaż powinien podkreślać wybrany element twarzy. W przypadku wyrazistych oczu, należy zdecydować się na neutralne usta i delikatne kosmetyki do policzków.

Wykonanie

Chcąc stworzyć odpowiedni wizerunek, należy dokładnie oczyścić twarz i zaaplikować podkład dobrany do swojej cery. Kolejny etap stanowi nałożenie cieni do powiek. W makijażu biznesowym warto zastosować matową paletę w neutralnych kolorach, a w wewnętrzne kąciki oczu można nałożyć małą ilość rozświetlacza. Dzięki temu oczy będą wyglądały na większe i wypoczęte. Dla podkreślenia oczu, dobrze jest zastosować czarny, wyrazisty tusz do rzęs. Na policzki można delikatnie nałożyć róż. Usta warto natomiast podkreślić za pomocą matowej pomadki. Makijaż biznesowy powinien bazować na kosmetykach o odpowiedniej jakości dostępnych np. na stronie Eveline.pl.

Biznesowy makijaż jest niezwykle elegancki i subtelny. Należy pamiętać jednak pamiętać o stosowaniu dobrze dobranych kosmetyków, aby nie stworzyć na twarzy tzw. „efektu maski”.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry