© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest i na czym polega dieta pudełkowa?

dieta pudełkowa
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Zdrowe i zbilansowane posiłki są ważne dla coraz większej ilości osób. Pozwalają one nie tylko utrzymać wagę oraz schudnąć, ale także dostarczają niezbędnych mikro i makroskładników niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Żyjąc w czasach, gdzie coraz więcej osób spędza czas poza domem, często w pośpiechu coraz większą popularnością cieszy się sposób odżywania jakim jest dieta pudełkowa. Pozwala ona na spożywanie smacznych i zdrowych posiłków bez tracenia czasu na gotowanie, robienie zakupów oraz planowanie posiłków.

Czym jest i na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to inaczej catering dietetyczny który polega na zamówieniu określonej ilości posiłków u firmy która się w tym specjalizuje. Posiłki dostarczane są o umówionej godzinie w umówionym miejscu, nierzadko pod drzwi kupującego. Nazwa tego typu diety pochodzi od jedzenia które umieszczane jest w pudełkach i w takiej formie dostarczane. Profesjonalne firmy świadczące tego typu usługi korzystają z pomocy dietetyków którzy układają plany żywieniowe w zależności od celu jaki chce uzyskać kupujący.  Założeniem diety pudełkowej jest spożywanie każdego dnia określonej i stałej liczby kalorii oraz zapewnienie zrównoważonego i odpowiednio zbilansowanego odżywiania. Wiele diet pudełkowych oferuje pełne 5 posiłków ale można wybierać także spośród mniejszej ilości dań. Tego typu dieta jest dopasowana do konkretnego użytkownika, jego preferencji żywieniowych, alergii pokarmowych oraz celu jaki ma przynieść.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa przynosi wiele zalet. Do najczęściej wymienianych przez użytkowników zaliczyć należy:

  • możliwość zaoszczędzenia cennego czasu poprzez brak konieczności robienia zakupów i przygotowywania posiłków,
  • dieta pudełkowa daje możliwość wyrobienia zdrowego nawyku jedzenia pięciu posiłków w ciągu dnia w regularnych odstępach czasu dzięki czemu poprawia przemianę materii oraz zwiększa ogólną sprawność organizmu,
  • jest rozwiązaniem idealnym dla osób które nie przepadają za gotowaniem,
  • to dobry wybór dla osób żyjących samotnie oraz zapracowanych par które nie mają potrzeby przygotowywania małych porcji innych potraw każdego dnia,
  • odpowiednio wybrana dieta pozwala schudnąć, wyrobić masę mięśniową, zmniejszyć objawy różnych chorób,
  • daje możliwość poznania nowych produktów których nie używa się zwykle w kuchni, dieta pudełkowa jest urozmaicona i daje przepustkę do poznania nowych smaków i połączeń konkretnych produktów.

Firmy cateringowe dają możliwość wyboru nie tylko wśród diet redukcyjnych, pozwalających zwiększyć masę mięśniową czy utrzymać wagę. Diety pudełkowe można dobrać także w zależności od posiadanych alergii np. dietę bezmleczną, bezglutenową, wegetariańską lub wegańską. Kaloryczność diety można ustalić indywidualnie poprzez konsultacje z dietetykiem lub proste w obsłudze formularze. Coraz większym powodzeniem cieszą się także diety paleo oraz pesketariańska. Wiele firm cateringowych w swojej ofercie oferuje także dzień testowy z którego warto skorzystać przed zakupem tego typu diety.

  Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z cateringiem https://zielonaterapia.com/ - cateringiem dietetycznym.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry