© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Soczewki kontaktowe – postaw na wygodę

soczewki kontaktowe
 |  Redakcja  |  Zdrowie i uroda

Problemy ze wzrokiem są nieodzowne w przypadku większości osób. Żyjemy dłużej i intensywniej, a nasz narząd wzroku wykorzystywany jest często ponad jego możliwości.

Na całe szczęście dzisiejsza medycyna jest w stanie zaproponować bardzo wiele metod leczenia, które przede wszystkim jest niezwykle skuteczne w większości przypadków. Dostępne mamy chociażby metody operacyjne, ale najpowszechniej stosowane są soczewki kontaktowe oraz okulary.

Soczewki czy okulary?

Oczywiście zaletą soczewek kontaktowych, która jako pierwsza rzuca się w oczy jest fakt, że wielu osobom przeszkadza sam fakt obecności okularów na nosie, a w przypadku soczewek problem ten całkowicie znika. Najczęściej początkowy dyskomfort w noszeniu okularów przemija, ale są sytuacje, gdy kończy się to również silnymi bólami głowy i nieprzyjemnym odczuciem dłuższy czas. Rzecz jasna to nie wszystko. Nieco rzadziej wspomina się o tym, że soczewki zapewniają pełne spektrum widzenia w każdym polu, a okulary niestety nie. W nich szerokość pola widzenia ograniczona zostaje oprawkami, co niektórym osobom również daje uczucie dyskomfortu i niepełnego widzenia.

W czym lepsze są soczewki kontaktowe?

Użytkownicy soczewek kontaktowych przede wszystkim chwalą sobie znacznie lepsze pole widzenia, ale również decydują często kwestie estetyczne i bezpieczeństwo. Są pewne sytuacje, w których noszenie okularów może być nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne. Z tego właśnie powodu niektóre osoby noszące na co dzień okulary i tak posiadają soczewki kontaktowe przeznaczone do okazyjnego użytkowania. Na coopervision.pl czeka na nas szeroki wybór bardzo różnych szkieł kontaktowych wykonanych wedle najlepszych światowych standardów. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie dla siebie, a szeroki wybór mocy gwarantuje, że z każdym nasileniem wady wzroku uzyskamy tam pomoc.

Zadbaj o sterylność swoich soczewek

Higiena w przypadku soczewek kontaktowych jest również niezwykle ważna. Nie powinniśmy aplikować ich oraz wyjmować z oczu przy użyciu brudnych dłoni. Powinny one być zawsze odpowiednio zdezynfekowane płynem bakteriobójczym. Dodatkowo same soczewki należy w odpowiedni sposób przechowywać. W przypadku soczewek jednorazowych są one już przygotowane i zabezpieczone w odpowiedni sposób, ale jeżeli używamy szkieł wielokrotnego użytku, będziemy musieli wykazać się nieco większą dbałością o detale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ich przechowywania, choć zwykle w zestawie otrzymujemy chociażby podręczne pudełko. 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry